Wpis z mikrobloga

Wykopki jak zapatrujecie się na te wszystkie kraftowe kebaby? Nie jestem fanatykiem kebabów, ale jednocześnie zjadłbym jedzenie typu kebab w jakotakiej dobrej jakości.
I tak wiem, polski kebab to nic w porównaniu do tureckiego kebabu, ale właśnie chciałbym taki typowy polish Berlin kebab ( ͡° ͜ʖ ͡°) w dobrym wykonaniu, szczególnie w #poznan i #warszawa

Ten cały MrKryha, którego widzę ciągle w moich shortsach na YouTube, spuszcza się nad tym kebabem Piri Piri czy jak to się nazywa i nie ukrywam - #!$%@?łbym na próbę, ale czy warto?

#kebab #jedzzwykopem #mrkryha
niochland - Wykopki jak zapatrujecie się na te wszystkie kraftowe kebaby? Nie jestem ...

źródło: comment_1672136573XtimoQ5gatqtTRodjXSzZl.jpg

Pobierz
  • 17
@niochland: Możesz dodatkowo poszukać opinii na google maps, następnie iść tam gdzie Cie zachęci i samemu się przekonać czy warto.
Tym sposobem znalazłam maoburgera w Krakowie. Przejechać się też łatwo ale jeśli chodzi o fast foody i tak mniej niż na kuchni np. azjatyckiej. Ludzie chwalą pod niebiosa ujowe rameny jakby się bali krzyknąć że król jest nagi, albo rzeczywiście myślą że coś ma tak smakować. Jak powinien smakować burger albo
Jego zachęcenia cię nie przekonały dlatego pytasz się nas by nasze zachęcenia cię przekonały


@goblin21: Dokładnie tak, bo z tego co wiem to ma pewne "udziały" w tych Piri Piri kebabach kraftowych, a swój produkt zawsze trzeba chwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja do skrajnie dobrych opinii podchodzę tak jak do skrajnie złych. Coś jak oceny na GoWork xD Zwykle opinie są albo sponsorowane, albo od pracowników
@gunsiarz: No ok ale właśnie pisałam o tym że coś takiego jak kebab czy burger może mieć prawdziwe oceny bo ludzie sie na tym trochę znają, wiedzą co im smakuje, chcą dużo składników. Tym bardziej w dużym mieście.
W moim małym mieście "restauracje" są katastrofalne a mają dobre opinie, to fakt.
No ok ale właśnie pisałam o tym że coś takiego jak kebab czy burger może mieć prawdziwe oceny bo ludzie sie na tym trochę znają, wiedzą co im smakuje, chcą dużo składników.


@arinkao: Byłem jakiś czas temu w zachwalanej w Google kebabowni w dużym mieście, no i on nie był zły, ale nie taki, jak go opisywano. Tak z 6/10. Dlatego teraz opinii z Google za bardzo nie biorę pod uwagę.
@niochland: Też nie jestem fanem kebabów, ale jadłem w lokalu który ma mięso z piri-piri. No jest ok, w stosunku do gówna z budy za 15zł to różnica jest i da się zjeść, ale szału nie ma. Ale może tak odczuwam ja - weteran streetfoodu - po prostu kiedyś za dużego wyboru w gastro nie było, kieszeń była biedniejsza to jadałem kebaby na potęgę.

Polecam wersję na talerzu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niochland: w Szczecinie już od lat robią dobre kebaby, ale nie nazywały się kraftowymi. Ot po prostu sami pieką placki, własne sosy, mięso, składniki lepszej jakości i tyle. Ja szanuje, ale w innych miastach jeszcze nie widziałem
@niochland: jadlam trzy razy w piri piri, raz zanim zaczeli robic neapolitane to zamowilam u nich klasyczna pizze, byla strasznie tlusta. Kolejnym razem wzielismy z niebieskim dania kebab (powiedzieli, ze maja jakies mega duze zamowienie i nic innego na wojciechowskiej w tym czasie nie mogli nam zrobic), kebs dobry, ale szalu nie bylo, a za trzecim razem bralismy pizze z miesem z kebaba i mieso bylo zimne. plus na Krancowej bylo