Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jedną rzecz, bo chyba nadal nie potrafię tego zrozumieć..
Dlaczego dziewczyny wracają do swoich byłych mimo, że ci je skrzywdzili?
Nie wiem, byli chamami dla nich albo po prostu źle je traktowali w taki sposób, że mocno im spadła samoocena i nabawily się jakichś mniejszych lub większych problemów psychicznych albo problemów w relacjach związkowych albo nawet i je po prostu zdradzili
Dlaczego tak jest? Co je do tego pcha? Strach przed samotnością?
No jak można wrócić do kogoś, przez kogo wiesz, że musiałaś podjąć terapię u psychologa albo psychiatry i znowu do niego wrócić ulegając bredniom, że się zmienił albo tęskni czy że teraz już będzie inaczej albo będzie dobrze
Nie powiem, trochę to denerwuje jak dziewczyny które znam tak robią, bo nie po to z tego uciekały, żeby do tego wracać…

#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #kiciochpyta #pytanie #milosc #randkujzwykopem #samotnosc #toksycznerelacje #logikarozowychpaskow
  • 18
@xydeN-: A. bo przez zaniżoną samoocenę myślą że nikogo innego nie znajdą.
B. Bo je dobrze ruchali, możesz sobie poczytać badania na temat jaki orgazm ma wpływ na dobór partnera. Kobiety mają inny rodzaj orgazm, jeśli z jednym miała zajebisty sex i najlepsze orgazmy to ,,blokuje się" na innych partnerów. Oczywiście nie jesteśmy zwierzętami i panujemy w jakimś stopniu nad sobą, ale warto wiedzieć że w ten sposób działa natura i
@xydeN-: jeśli taka osoba ma niskie poczucie własnej wartości to często wraca. Miałam jedną znajomą która przez swoje płakanie za ex potrafiła zepsuć mi wakacje w Hiszpanii, sylwestra, Andrzejki i każdy inny wyjazd XD Najlepiej wtedy zostawić takie osoby. Nie zadawać sobie pytań czemu wracają. Ile razy można komuś oferować pomoc.
@xydeN-: Tak jak myślałem, jak będzie miała szczęście i trochę rozumu to może zrozumie że coś robi nie tak. Jak nie no to co, załóżmy że będzie w miarę dobrze zarabiać to za 10 lat jak już będzie miała bombla będzie sobie chodziła na terapię i żałowała tego co zrobiła z swoim życiem i czemu ciebie nie wybrała. Bo była taka głupia i w sumie nie wie co nią kierowało XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xydeN-: Nie oczekuj logiki ( w naszym męskim rozumieniu) w wyborach i zachowaniu kobiet.

Kobieta to stworzenie które karmi się emocjami, potrzebuje ich jak tlenu - widać to zwłaszcza u mlodych siks.
@xydeN-: karuzela emocjonalna, ciągłych zjazdów (bije, krzyczy, pije) i wzlotów (przeprasza, obiecuje poprawę, przytula kupuje, kwiaty zabiera na szalone wycieczki - na łąkę na koc poruchać po taniości) jest zwyczajnie uzależniająca

jak po paru miesiącach takiej jazdy mózg przestawia się na spokojnego stabilnego zwykłego partnera to zaczyna być na łodzie i albo zaczyna wymyślać sama problemy (podświadomie próbuje wyprowadzić z równowagi by dostać znowu to co ją kręci) albo zwiewa do
@xydeN-: bo najbardziej uzalezniajacy mechanizm w psychologii to 100% zmiany zachowań cykliczne. Dlatego schemat - kwiaty/#!$%@?/kwiaty/#!$%@?/kwiaty/#!$%@? tak mocno wikła emocjonalnie, ze juz potem nie potrafia bez tego zyc.