Wpis z mikrobloga

W ogóle to bezpieczne iść na siłownie z takim schorzeniem?


@BrianEno: Jakby każdy się tym tak przejmował to prawie nikt by nie trenował siłowo. Ogarnij technikę siadu i mc. Wzmacniaj brzuch i poślady priorytetowo a będzie dobrze.
@BrianEno: Ale masz jakieś przewlekłe dolegliwości bólowe, czy po prostu przez jakiś czas bolały Cię plecy, zrobiles rezonans i wyszło, że masz dyskopatię? Masz jakieś problemy neurologiczne (zaburzenia czucia, mrowienia/drętwienia kończyn, problemy z oddawaniem moczu itp)? Bo jeśli weźmiesz 10 osób w wieku 30+ na rezonans kręgosłupa to nagle okaże się, ze 7/10 ma jakieś zwyrodnienia.
Dane z dupy, ale pewnie z 80% dorosłych będzie miało w swoim zyciu jakieś incydenty
@BrianEno: ja mam skoliozę i często korzonki i rwę kulszową. Nie ćwiczę w żadnych pozycjach wymuszających dźwiganie ciężaru pionowo. Nogi i plecy tylko na suwnicach i innych maszynach, żadnych martwych ciągów i przysiadów. Tricepsa nie robię na siedząco z ręką za plecy tylko na leżąco itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam dyskopatie od 22 lat. I z ta dyskopatia mialem rekord w MC 270 na 3 powtorzenia. I jak robie mc to plecy nie bola. Jak przez kilka tyg nie cwicze tak plecow to bol wraca. Ale kazdy przypadek jest inny. Ale czesto daje sie to ogarnac i zaleczyc.