Wpis z mikrobloga

Mirki. W kwietniu 2022 kupiłem pojazd, który miał ubezpieczenie opłacone i ważne do 18 grudnia 2022. Zakup zgłosiłem do firmy ubezpieczeniowej er..hest...ia, i otrzymałem informację mailową że moje zgłoszenie zostało przyjęte. Przed końcem ubezpieczenie skontaktowałem się z tą firmą i pani mi powiedziała że ubezpieczenia nie trzeba wypowiadać i po dacie zakończenia zostanie anulowane, więc zawarłem sobie umowę z nową firmą, i teraz UWAGA: Ta stara #!$%@? firma, wysłała mi niedopłatę na kwotę około 700 zł za te 9 miesięcy, informując że tamto ubezpieczenie zostało anulowane i wystawili mi nowe obowiązujące do 18 grudnia 22, za które żądają opłaty. No ale ja po zgłoszeniu nie zgadzałem się na żadne inne warunki, i żadne dopłaty zwłaszcza że ubezpieczenie tego pojazdu na rok to koszt około 400 zł. Jak to załatwić?

#prawo #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
  • 19
@OrzechowyDzem Ale w ewidencji pojazdów przez cały ten okres pod moim nazwiskiem widniała tamta poprzednia polisa. Teraz 22 grudnia się obudzili że tamta anulowali, wystawiają nowa i zadają chorej dopłaty.
@Zborro ubezpieczyciel może ją zrobić w dowolnym momencie. To są hieny.
Możesz sobie zrobić nową ofertę od ergo i porównać czy będzie też taka duża czy może próbują Cię naciągnąć. Można się z nimi bić u rzecznika finansowego ale to oni mają przewagę niestety
@Zborro Rekalkulacja składki to wg mnie w założeniu obliczenie składki jaką Ty byś zapłacił w tym TU za okres od zakupu pojazdu do końca tej polisy i odjęcie od niej składki jaką zapłacił poprzedni właściciel za ten okres, teoretycznie jakbyś miał większe "zniżki" niż poprzedni właściciel to powinieneś nawet mieć nadpłatę i dostać zwrot, ale to podobno tak nie działa. A że akurat ten ubezpieczyciel daje kwoty z grubej rury wyższe niż
@OrzechowyDzem: @analboss: @jadalny_kasztan: @vertical: @slavkowsky: Sytuacja trochę się wyjaśniła. TU otrzymała moje zgłoszenie, ale wystawili błędnie nową polisę bo #!$%@? daty sprzedaży, tą błędnie wystawioną skorygowali, ale z błędnie wyliczoną rekalkulacją, bo zrobili literówkę w nazwisku. Teraz mam dostać trzecią polisę po rekalkulacji z datą wsteczną, i poprawnymi danymi.... xD
ej, ale tak właściwie to w takim wypadku ubezpieczalnia może sobie rekalkulować kwotę składki do 50k i oczywiście wysyłka informacji pod koniec trwania polisy. W takim wypadku kto im zabroni, na tyle wyliczyli ryzyko i ch*j,
Ewentualnie w sądzie przyjęliby linie obrony, że na tyle im wyliczył dział aktuariatu, a sposób wyliczania składek jest istotną tajemnicą przedsiębiorstwa.

@OrzechowyDzem: @Zborro: @vertical:
@analboss: Mało prawdopodobne że aż tyle no ale głupio wydawać nawet 700 zł podczas gdy nowa polisa na cały rok kosztuje np. 500 zł. Dlatego niestety trzeba o tym wiedzieć i ja, żeby tego uniknąć (to samo pisze autor artykułu który podesłał @OrzechowyDzem ) już nawet na drugi dzień po zakupie pojazdu podbiłbym do Hestii z pytaniem o rekalkulację. Jakby odpowiedzieli 700 zł za niepełny rok to od razu wypowiadam i
@vertical szefie, tylko ja nie siedziałem cały rok tylko zgłosiłem zakup pojazdu i wolę kontynuacji polisy do UT 3 dni po zakupie. Auto kupiłem 27 kwietnia, a 1 mają zgłosiłem wniosek o kontynuację, na co mam potwierdzenie mailowe.