Wpis z mikrobloga

grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama goła #dacia sandero 48 500zł (xD)
czerwiec 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 55 900zł (xDD)
grudzień 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 59 900zł (xDDD)

w 12 miesięcy wzrost ceny o 46% xD

* - z tego co widzę w stosunku do wcześniej oferowanych egzemplarzy teraz tajtańszy egzemplarz ma lakierowane zderzaki, radio na pokładzie i regulację wysokości fotela kierowcy. Dalej jednak tylko benzynowy silnik 65 KM, brak koła zapasowego, brak elektrycznej regulacji lusterek, brak jakiejkolwiek klimatyzacji, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, szyby z tyłu na korbotroniku. Bardziej "luksusowych" braków nie ma nawet co wymieniać.

#inflacja #motoryzacja #samochody
Antidotum119 - grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama g...

źródło: comment_1671702499yiw69kHTrEZXRXY0R7d72d.jpg

Pobierz
  • 53
@Antidotum119: A myślę że będzie jeszcze drożej. Zamawiałem Dustera około 2m temu. Już zdążył zdrożek w mojej wersji o około 5k.
Do tego sprawdzałem ceny w Niemczech, Rumuni i wszędzie wychodziło drożej w przeliczeniu na zł...
Chyba cofamy się do lat 90tych gdzie jakikolwiek nowy samochód to już był luksus. A ludzie dalej się śmieją bo biedak jeździ Dacią...
  • 16
@DanielVideo Ja zamawiałem sandero w lipcu 2021, dostałem w lutym tego roku.

Zapłaciłem 60k, ale za auto w praktycznie najwyższej wersji wyposażenia, z automatyczną klimą, kamerą cofania, grzaniem dupy, bezkluczykowym dostępem i innymi bajerami.

A co najważniejsze - z silnikiem z fabryczną instalacją LPG.

Marka nie kojarzy się najlepiej, ale przejechałem 22k km do tej pory i poza słabym wygłuszeniem przy wyższych prędkościach nie mam na co narzekać. Przede wszystkim jest tanio,
Antidotum119 - @DanielVideo Ja zamawiałem sandero w lipcu 2021, dostałem w lutym tego...

źródło: comment_1671703338jZeUcBukh01ErlZ34j4REz.jpg

Pobierz
  • 0
no opłaca się kupić , nowe auta praktycznie nie tanieją teraz , jeśli ma mało najechane to cena nie spadnie za parę lat


Co z tego, że cena nominalnie nie spadnie jeśli spadnie wartość pieniądza? To tak samo jakby ci spadała cena auta podczas zerowej inflacji
@Alakecz: Generalnie tak by było najlepiej. Ale nie jest ciężko trafić na pudrowanego trupa. Sam się nadziałem na Dustera z 2019 roku który miał szkodę na 20k. Na szczęście udało się z tego wycofać.
I mogę się założyć że większość ludzi nie kupuje "auta" tylko spokój od mechaników i problemów z samochodem. Kupując Dacie może przedłużyć gwarancję do 5 lat i teoretycznie mieć spokój na ten czas z szukaniem i użeraniem
@DanielVideo: tak naprawdę użeranie się może też mieć miejsce na gwarancji, dealerzy samochodów różnie respektują postanowienia umowne :/

Kupowanie auta teraz to dramat, nie ma co xD dobrze, że kupiłem w ostatniej chwili na początku pandemii furę w normalnej cenie, ja dałem 16k, a teraz sobie życzą po 20k i więcej no chyba ich #!$%@?ło, za 11 letnie auto :v