Wpis z mikrobloga

grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama goła #dacia sandero 48 500zł (xD)
czerwiec 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 55 900zł (xDD)
grudzień 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 59 900zł (xDDD)

w 12 miesięcy wzrost ceny o 46% xD

* - z tego co widzę w stosunku do wcześniej oferowanych egzemplarzy teraz tajtańszy egzemplarz ma lakierowane zderzaki, radio na pokładzie i regulację wysokości fotela kierowcy. Dalej jednak tylko benzynowy silnik 65 KM, brak koła zapasowego, brak elektrycznej regulacji lusterek, brak jakiejkolwiek klimatyzacji, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, szyby z tyłu na korbotroniku. Bardziej "luksusowych" braków nie ma nawet co wymieniać.

#inflacja #motoryzacja #samochody
Antidotum119 - grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama g...

źródło: comment_1671702499yiw69kHTrEZXRXY0R7d72d.jpg

Pobierz
  • 53
@Alakecz: Wolę jednak użerać się z ASO niż jakimś Januszem. Zresztą długo by to nie trwało kilka maili a dalej sprawa do sądu.
Ja myślałem o BMW X3/X5, ale jak zobaczyłem że większość w ogłoszeniach to auta od handlarzy które mają lepsze foty i opis niż w katalogach BMW to szybko mi się odechciało.
tak naprawdę użeranie się może też mieć miejsce na gwarancji, dealerzy samochodów różnie respektują postanowienia umowne :/


@Alakecz: owszem, choć trzeba uwzględnić rachunek prawdopodobieństwa -> jaka jest szansa na to, że w nowym samochodzie w ogóle wystąpi usterka, a później jaka jest szansa że ASO odmówi jej usunięcia. Tak ekstremalne przypadki się zdarzają, ale są rzadkie i przeważnie głośne.

Tymczasem ze wszystkich salonowych samochodów które znam (moje, służbowe, rodziny, znajomych) były
@majk_emigrant: Bo to są januszowe mądrości ludzi których nie stać najczęściej na nowy samochód. Mechanizm obronny, copium. Najbardziej widać to na Facebooku gdzie pod każdym artykułem o nowym aucie są lamenty jak to sie ten samochód będzie na pewno psuł. Jedyny prawdziwy silnik to wolnossące V8, kiedyś to było. A potem co drugie auto na ulicy to Astra 1.4. Nie znam nikogo kto z wyboru woli graty. Każdy kogo stać bierze
Każdy kogo stać bierze nowy samochód, lub jara się jak dostanie służbowy.


@alvaro1989: to nie jest takie proste. Jest tu na wykopie masa osób która deklaruje, że woli 10-letnią klasę premium od dobrze wyposażonej dacii z salonu za te same pieniądze. No i tak przeważnie rozpoczyna się potężna gównoburza z piorunami.
@majk_emigrant: to niech kupują, ja tam nikomu do portfela nie zaglądam. Jedyne o co proszę to ukrócenie januszowego #!$%@?. Słyszę takie gadanie od wielu już lat. Ci sami co 10 lat temu jezdzil po nowych autach dziś biorą używki i je chwalą. Casus Golfa VII - ile się nasłuchałem o 1.4 tsi ze #!$%@? ze poprawiony i tak się będzie #!$%@?. No i minęło 10 lat a te 1.4 TSI są
@alvaro1989 no tak nie do końca. Jak mam busa, który robi po 2-4, max chyba 5k km rocznie, czyli tyle co nic, ale po prostu muszę go mieć to mam lecieć po nowego sprintera za 130k, czy kupuje jakiegos Mastera za 8k, na którego swoją drogą od 6 lat jak go mam nie dałem nawet 2k na naprawy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elemenTH: ale przyznania się do błędu nie będzie, dalej będziesz szedł w zaparte mimo, że pokazałem Ci dowód że się mylisz i są na rynku takie Skody. XD z ciebie typie.
@Misiopysioo: No ale przecież napisałem ze ja w portfel nikomu nie zaglądam. Każdy robi to co uważa za słuszne. Jasne ze kupowanie drogiego auta po to żeby robić pare tysięcy ma mało sensu, tylko jeśli ktoś ma na to ochotę to jego sprawa.
@Alakecz kupuj co chcesz, ja się nie muszę nikomu tłumaczyć, jeździłem gratami, jeździłem poleasingami ale nie 8 letnimi tylko nowszymi a teraz mam nowe auto i zdania nie zmienię. Przynajmniej nie mam już "kumpli" mechaników bo mi nie potrzebni ( ͡º ͜ʖ͡º)