Wpis z mikrobloga

grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama goła #dacia sandero 48 500zł (xD)
czerwiec 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 55 900zł (xDD)
grudzień 2022 - podobnie* goła #dacia sandero 59 900zł (xDDD)

w 12 miesięcy wzrost ceny o 46% xD

* - z tego co widzę w stosunku do wcześniej oferowanych egzemplarzy teraz tajtańszy egzemplarz ma lakierowane zderzaki, radio na pokładzie i regulację wysokości fotela kierowcy. Dalej jednak tylko benzynowy silnik 65 KM, brak koła zapasowego, brak elektrycznej regulacji lusterek, brak jakiejkolwiek klimatyzacji, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, szyby z tyłu na korbotroniku. Bardziej "luksusowych" braków nie ma nawet co wymieniać.

#inflacja #motoryzacja #samochody
Antidotum119 - grudzień 2021 - goła #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama g...

źródło: comment_1671702499yiw69kHTrEZXRXY0R7d72d.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • 0
Ostatnio komfigurowalem różne auta i mówię sobie - sprawdzę ile za taką dacie bym zapłacił w sumie....
#!$%@?ło ich ostro
  • Odpowiedz
Ostatnio komfigurowalem różne auta i mówię sobie - sprawdzę ile za taką dacie bym zapłacił w sumie....

#!$%@?ło ich ostro


@Gabewu: Względem innych marek Dacia jest cały czas tam gdzie była. Po prostu cały rynek się sypnął. 200 tys. za BMW serii 3, albo 250 tys. za alfe gulia też nie brzmi rozsądnie. ()
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Jak kiedyś sam patrzyłem na samochód tej marki, tak w mojej ocenie płacenie wszystkiego powyżej 60 - 70k za Dacie to jakieś nieporozumienie. Wiadomo, czasy się zmieniają i wszystko drożeje i ceny które widzieliśmy już nie wrócą lecz mimo wszystko śmieszy mnie fakt, że marka ta próbuje się kreować na jakąś lepszą.
Ogólnie dziwne jest to, że nawet za dosyć małe, miejskie autko ze słabym silnikiem trzeba dać sporo
  • Odpowiedz
  • 1
@braksnu czy ta marka próbuje się kreować na jakąś lepszą? Nie sądzę, dalej są to najtańsze samochody w swojej klasie i te oszczędności gdzie niegdzie widać.
Jeśli chodzi o samą jakość wykonania design i ogólne odczucia we wnętrzu to nowy model sandero to duży przeskok w stosunku do poprzednika, a samo wnętrze jest zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze niż np w konkurencyjnych skodzie fabii czy fiacie tipo.

Ogólnie dziwne jest to, że nawet za dosyć małe, miejskie autko ze słabym silnikiem trzeba dać sporo kasy i po prostu najbardziej się opłaca dorzucić coś i kupić coś segment wyżej


Wiesz, zamiast kupować coś segment wyżej można jeszcze dorzucić coś i kupić dwa segmenty wyżej. Zależy czego kto oczekuje od auta - jeśli chcesz mieć jakiś "prestiż" i min. 200KM pod maską to Dacia nie jest dla
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Niby tak, ale mimo wszystko jak teraz patrzę i najtańszy Hyundai Elantra z tego roku zaczyna się od około 85 tysięcy to jednak chyba bardziej się opłaca iść w tym kierunku ale to już kwestia mojego gustu. Sam od samochodu nie oczekuję wiele, ale mimo wszystko 60 tysięcy za coś takiego to jest gruba przesada… Jeśli chodzi o koszta użytkowania to wiem o czym mówisz. Poprzedni samochód potrafił mi
  • Odpowiedz
  • 0
@braksnu w chwili gdy ja wybierałem miałem do wyboru dacie sandero wyposażona praktycznie na maxa za 60k lub Skode Fabie rozpoczynającą cennik od 59k (najgorszy silnik, bez LPG, prawie brak wyposażenia)

Te 1,5 roku temu to był naprawdę atrakcyjny wybór, teraz już pewnie bym tego nie wziął.
  • Odpowiedz
@Antidotum119: no lipa jest.
Zaraz odbieram swojego sandacza z cvt i wszystkim na pokładzie. 77k, zamawiane w sierpniu.
Rok temu miałem zamawiać ale odłożyłem decyzje i kosztowało mnie to 10k. Jednak ceny dalej będą #!$%@?ć i nie ma co wybrzydzać. Przecież nie stanieją ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Mogłem wybrać używkę ale jak przeglądałem na vincheck, że 90% uczestniczyło w jakimś zdarzeniu z OC/AC to sobie odpuściłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Larsberg pewnie mało kto to kupował bo ta najuboższa wersja już nie jest dostępna.

ja kupowałem to auto niemal 2 lata temu, tyle że w prawie najbogatszej wersji wyposażenia (nie wziąłem jedynie alufelg i nawigacji)
  • Odpowiedz