Wpis z mikrobloga

Mordeczki czy uważacie, że używanie denaturatu do okresowego czyszczenia łańcucha przed smarowanie to dobry pomysł? Nie robię shaków tylko, co około 150km, łańcuch najpierw traktuje twardą szczoteczką, później denaturat na szmatkę, szmatkę zaciskam wokół łańcucha i kręcę aż na łańcuchu nie ma syfu. Ewentualnie znowu szczotka i później znowu szmatka. Chodzi mi głównie o to czy denaturat lub innych alkohol jako środek się do tego nadaje? Myślałem o benzynie ekstrakcyjnej, ale ona tak łatwo nie odparowuje i mam wrażenie, że tłusty warstwa którą pozostawia delikatnie rozcieńczy olej który później nałożę.
#rower #rowery #mtb #gravel #szosa
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bladybezczel: jak obawiasz sie tłustej warstwy po benzynie to ostatni raz przejedz spirytusem. Jak coś to polecam kąpiele w wosku (tylko niestety trzeba się za pierwszym razem mocno przyłożyć do mycia)
  • Odpowiedz
  • 1
@bladybezczel właśnie mi uświadomiłes że ludzie dalej benzyna i szczoteczkami myją napęd 2 godziny zamiast wrzucić wosk co 200km i myć napęd raz na 3k km ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bladybezczel: niema żadnej tłustej warstwy po benzynie? Skąd taki pomysł. Benzynę ekstrakcyjną używa się do odtłuszczania powierzchni. Nalej se kiedyś kieliszek i zobacz jak szybko wyparuje cały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bladybezczel: używam jej odkąd pamiętam. Wszystko jest czysciutkie. To jest rozpuszczalnik, ona rozpuszcza tłuszcze. Stosuję się ją do czyszczenia powierzchni przed malowaniem, nie może pozostawiać tłustych śladów. Co do tarcz to nie wiem. Może wchodzi w reakcję z organicznymi klockami?
  • Odpowiedz
@bladybezczel: myć napęd co 150km? xD to ja i wiele osób by musiało ze sobą wozić cały szpej do mycia xD

najlepszy sposób na mycie napędu - spryskaj jakimś odtłuszczaczem, przeleć szczotką, żeby usunąć syf, upłucz karczerem. 5 minut roboty
  • Odpowiedz
  • 1
@WafleMichaua nie jest mkze tłusta jak olej, ale nadal jest jest. Mozna nią odtłuszczać przed malowaniem, ale jest to tylko odtłuszczenie względne. Może będzie wystarczające dla niektórych rodzajów farb. Ogólnie substancje ropopochodne są mniej lub bardziej tłust"
  • Odpowiedz
  • 0
@Im_from_alaska wiem, ale jakoś tak robię, że jak zaczyna głośno chodzić to smaruje. Całość zabiegi zajmuje 15 minut więc raz na tydzień to nie problem. Wcześniej przejecjem z 10k km bez jednego smarowania więc mam sporo do nadrobienia :)
  • Odpowiedz
  • 0
@subiel nie :p w tym roku na 10k napęd myłem jakieś 3 razy i przed wrzuceniem w trenażer. Był nowy teraz dokańczam go w trenażerze i na nowy rok wleci nowy, nie bawię się w jakieś żonglowanie łańcuchami
  • Odpowiedz