Wpis z mikrobloga

Na razie idę jak burza... ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mówili.. nie rób tego, oraz stracisz wszystkie pieniądze... no i kto miał rację?


Wczoraj ponownie zrolowałem opcję. Dokładając kolejne 4,5k PLN. Tym razem rolowałem zarówno w dół jak i w dal. Tym samym mogę śmiało powiedzieć, że moja opcja stała się najdalszym LEAPSem (Long-Term Equity #!$%@? Securities) z możliwych (Obecnie moja opcja na zakup 100 akcji po cenie $340 jest ważna jeszcze 767 dni). Osobiście bardzo z tego powodu się cieszę. Gdyby były dostępne opcje 3-5 letnie, to właśnie je starałbym się kupować.

Dalsze plany... to albo nieco jeszcze tę opcję zrolować w dół... może to strike price $250.. albo kupić drugą opcję i też powoli ją rolować.

Generalnie, przy tak niskiej cenie akcji #tesla, na razie zaprzestałem dokupowania akcji w ramach #zbieramnatesle (nic nie sprzedaje, tylko po prostu nie dokupuje samych akcji, tylko opcje). Uważam, że przy tej cenie LEAPSy są dużo ciekawszą opcją.

Generalnie obecnie liczę na to, że w przeciągu 2 lat TSLA odbije i dojdzie do poziomu $500-600 za akcję.


#gielda #opcje #opcyjki (co za głupia nazwa tagu) #inwestowanie #januszeinwestowania #tsla #ibkr
anonimowyprogramista - Na razie idę jak burza... ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mówili.. nie rób tego,...

źródło: comment_1671537619IG6FzkNCI12r4yRdP8CAAv.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: a utrzyma taki wzrost w w najbliższych latach (w czasie recesji i wysokich stóp procentowych w USA, utrzyma sprzedaż( na rynku samochodów w USA jest nieciekawie podobno) a może jest ta informacja już w cenie?
  • Odpowiedz
a utrzyma taki wzrost w w najbliższych latach


@drylu09: moim zdaniem, na luzie. Zwłaszcza w stanach, gdzie wprowadzono Inflation Reduction Act, które jest największym prezentem dla Tesli właśnie. IMO, ludzie nadal tego nie rozumieją. $7500 dotacji do każdego auta. Ktoś powie, że konkurencja też to dostanie... ale nie do końca. Bo na zakup Tesli już chyba od 2 lat nie dają dotacji (Tesla wykorzystała już limit 200 000 aut, gdzie oprócz Tesli tylko GM). Więc inni po prostu utrzymują dotację, a Tesla odzyskuje.

Jeżeli chodzi o recesję właśnie, to Tesla ze wszystkich producentów aut (w swoich segmentach) powinna sobie radzić najlepiej. Ma ogromne marże, z których może schodzić - czego nie można powiedzieć o nikim innym. Nadal rozkręcają produkcję, więc "efekt skali" dalej jeszcze nie wszedł na
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zyski rosły o 50% rok do roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja uważam, że Tesla będzie traciła swoją przewagę na rynku, jak producenci aut będą przestawiać produkcję na pojazdy elektryczne. Dodatkowo Tesla może wpaść w pułapkę własnego wzrostu i wraz z zwiększaniem możliwości produkcyjnych może się to odbić na wzroście kosztów, co będzie miało negatywny wpływ na zyski.
  • Odpowiedz
i wraz z zwiększaniem możliwości produkcyjnych może się to odbić na wzroście kosztów, co będzie miało negatywny wpływ na zyski.


@kamil-wasniewski: skalowanie zwykle działa w drugą stronę. Masz bardzo dużo kosztów stałych, które dzięki większej liczbie produkowanych aut, rozkłada się na większą liczbę aut właśnie.

Ja uważam, że Tesla będzie traciła swoją przewagę na rynku, jak producenci aut będą przestawiać produkcję na pojazdy
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista:
Skąd są dane, że tylko Tesla zarabia pieniądze z pojazdów elektrycznych?

Uważam, że prawdopodobnie popyt nie będzie pokrywał możliwości produkcyjnych i koszty utrzymania możliwości produkcyjnych będą miały negatywny wpływ na marże.
Oczywiście zaraz pewnie pojawi się argument, że Tesla posiada tysiące oczekujących zamówień, ale do złożenia zamówienia na Cybertruck chociażby konieczne było uiszczenie depozytu na $100 i w każdej chwili zamówienie może zostać wycofane.
  • Odpowiedz
Uważam, że prawdopodobnie popyt nie będzie pokrywał możliwości produkcyjnych i koszty utrzymania możliwości produkcyjnych będą miały negatywny wpływ na marże.


@kamil-wasniewski: Tesla może obniżać ceny, by stymulować popyt. Ma z czego schodzić.

Skąd są dane, że tylko Tesla zarabia pieniądze z pojazdów elektrycznych?


Bardzo dobre pytanie. Postaram się wrzucić dokładniejsze dane. Widziałem je w kilku podsumowaniach, ale Bóg jeden teraz wie w którym video to widziałem.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Zgadzam się że:
- Tesla potrafi produkowac najtaniej (w swojej klasie)
- Może zejsc z marży ale moim zdaniem nie warto, obniżka nie nakręci tak popytu jak trzeba
- Rynek sie nasyca na auta elektryczne, wzrost zapotrzebowania na EV to +20% YoY a tesla moce produkcyjne zwiększa 40% YoY, wiec moim zdaniem ten 50% wzrost dochodu będzie trudno utryzmać. Wzrost produkcji aut także z obecnych +40% zmniejszy sie na +20% w nachodzacych latach

Co może zrobić Tesla żeby dalej rosnać w
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: nie ukrywam, że miałem trochę wolnej kasy i dzięki twoim wpisom wrzuciłem tę kasę w Teslę. Natomiast nie rozumiem, jak niski kurs akcji powstrzymał cię przed dalszym kupowaniem (pewnie przez to nie rozumiem, że jestem totalnym nieogarem jeśli chodzi o giełdę). Kupiłem za 185 a potem za 170 i zastanawiam się nad dalszym kupnem więc będę wdzięczny za odp.
  • Odpowiedz
Natomiast nie rozumiem, jak niski kurs akcji powstrzymał cię przed dalszym kupowaniem


przerzuciłem się obecnie na zakup opcji długoterminowych. Są one dużo dużo bardziej ryzykowne, ale jednocześnie mogą dać lepszy zwrot z inwestyci. Obecnie mam w posiadaniu 1 opcje na zakup 100 akcji z datą wygaśnięcia styczeń 2025 i ze strike price 340. Ponieważ zapłaciłem za tę opcję $18.55 per akcja, to znaczy, że jeżeli do tego czasu cena akcji Tesli dojdzie
  • Odpowiedz
@pierwszapomoc:

pewnie przez to nie rozumiem, że jestem totalnym nieogarem jeśli chodzi o giełdę)


nie obraź się, ale w takim razie trzymaj się od opcji z daleka. Ja dużo się o opcjach uczyłem wcześniej... a i tak gówno jeszcze wiem... no i jak widać na razie na tym płynę ;)

Opcje mają dużo więcej wspólnego z hazardem niż z inwestowaniem.
  • Odpowiedz
nie mam zamiaru wchodzić w opcję. Wrzuciłem część oszczędności w akcje tesla bo kasa mi leżała. Pytanie było o to, czemu kupujesz akcje jak są po 300 a nie chcesz ich kupować jak są po 130
  • Odpowiedz