Wpis z mikrobloga

Halo samochodowe świry.

Czy ktoś zdecydował się na podtrzymanie akumulatora w aucie, mając auto w garażu pod blokiem? Żeby nie padł
tzn. myślę czy idzie to bezpiecznie zrobić - pociągnąć kable z akumulatora pod maską, przytrzasnąć je maską i podłączyć normalnie do prostownika i zostawić obok auta?
Takie coś będzie w ogóle bezpieczne?

(mam gniazdka przy miejscach parkingowych)

#motoryzacja #samochody #mieszkaniedeweloperskie
  • 28
jeżeli częściej to nie potrzebne podtrzymanie tylko sprawny akumulator


@SpalaczBenzyny: myślę że w ciągu miesiąca to mi padnie w zimę na 100%. już nawet w lato po miesiącu prawie zdechł. a aku ma chyba z rok max
@antonio3er: no wiem że się da, tylko bardziej chodziło mi o technikalia: tzn. żeby nikt się ze wspólnoty nie przypieprzył, a jednocześnie żeby potencjalny złodziej nie mógł grzebać przy aucie
Wymień ten aku albo sprawdź pobór prądu


@Ogau: tu ma co brać, bo auto jest online w trakcie postoju itd. xD jest niby tryb hibernacji, ale nie chce mi sie każdorazowo tego włączać, i chyba alarm nie do końca wtedy działa
chiński szmelc w nubirze mi więcej trzymał xD


@Ogau: przez prawie zdechł rozumiem atakowanie komunikatem "uruchom silnik - obniżone napięcie aku". a ile to jest. 13V? 12.6V? nie odkopie teraz instrukcji. nie wiem czy znajdę kogoś komu po miesiącu by tego nie wywaliło.
@villager: jest taka szwedzka firma Calix, w ofercie której masz min. ładowarki:
https://www.calix.se/en/products/battery-chargers

Ładowarka taka powinna być podłączona do akumulatora i zamontowana w samochodzie na stałe. Do ładowarki trzeba dokupić odpowiedni kabel, a jego złącze umieścić gdzieś w przednim grillu. System może być np. rozbudowany o podgrzewanie silnika i kabiny. W Skandynawii bardzo popularne, w PL stosowane powszechnie min. w karetkach pogotowia.

Gdybyś chciał w pełni profesjonalne i sprawdzone rozwiązanie no
majk_emigrant - @villager: jest taka szwedzka firma Calix, w ofercie której masz min....

źródło: comment_16715191795CBQ3wLLw3GMFMdj2fXNMJ.jpg

Pobierz
miernik w łapę i sprawdź pobór prądu bo to nie jest normalne żeby roczny akumulator nie trzymał prądu. Albo Aku na gwarancję.


@lossiemkos89: akumulator może być w porządku, ale współczesne samochody mają niezerowy pobór prądu na postoju. Zazwyczaj 2 tyg i akumulator jest do ładowania.

@Ogau: jak wyżej - nubira nie miała pierdyliarda komputerów, które ssały aku na postoju.