Wpis z mikrobloga

Ładuje swój #garmin forerunner 735XT do 100% przez usb z kompa. Idę na rower odpalam aktywność i po 15 minutach komunikat, że bateria słaba, a po 20 minutach zegarek się wyłącza.
Kolejnego dnia ładowałem cały dzień z usb i to samo.
Zegarek ma 2 lata i 10 miesięcy.
Bateria padaka, była ładowana co 7-10 dni, a przecież garmin podawał w opisie, że żywotność baterii przy ładowaniu raz w tygodniu wynosi 10 lat.

Ktoś się orientuje, czy jest jakiś serwis, który by wymienił baterię? Nie widzi mi się wywalać 1000zł do kosza i kupować nowy zegarek skoro ten ma wszystko co mi potrzeba.

Widziałem na yt jak rozklejają zegarek i wymieniają, ale sam bym się tego nie podjął i nie mogę znaleźć żadnego serwisu.

#smartwatch #zegarki
deeuss - Ładuje swój #garmin forerunner 735XT do 100% przez usb z kompa. Idę na rower...

źródło: comment_1671454381GLd0eq5gNIsuCSAoi0R0u8.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie widzi mi się wywalać 1000zł do kosza i kupować nowy zegarek skoro ten ma wszystko co mi potrzeba.


@deeuss: Ale nie ma wszystkiego, brakuje mu baterii ;)

Skontaktuj się z Garminem ile wymiana baterii kosztuje. Z dużym prawdopodobieństwem dostaniesz refurba (ten lub wyższy model). Pytanie tylko jaki to koszt.
  • Odpowiedz
@deeuss: jesli dostaniesz jak wyzej odpowiedz ze w garminie wymiana baterii (a nie zegarka) bedzie w okolicach 300zl, to za 400 bez problemu dostaniesz w bardzo dobrym stanie uzywanego 935.
W takim wypadku, wymiana baterii bedzie srednio zasadna w moim zdaniem.
  • Odpowiedz
Pamiętaj, nie rozładowujemy zegarka poniżej 20% i nie ładujemy powyżej 80%. Wtedy bateria pożyje bardzo długo. Oczywiście jeśli mamy taka możliwość, żeby nie iść w drugą skrajność i nie dać się zrobić niewolnikiem tych zasad...
  • Odpowiedz