Wpis z mikrobloga

@CamelCase: czas bo już z grudniową ratą są naliczane odsetki, chyba że ktoś ma kredyt oprocentowany dużo mniej niż te 8%, ale to generalnie w ogóle mu się średnio opłaca nadpłacanie w takiej sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CamelCase: czas bo już z grudniową ratą są naliczane odsetki, chyba że ktoś ma kredyt oprocentowany dużo mniej niż te 8%, ale to generalnie w ogóle mu się średnio opłaca nadpłacanie w takiej sytuacji.


@Krupier: Załóżmy, że ktoś ma wakacje kredytowe w styczniu, marcu, lipcu i październiku, a nie ma w grudniu. Czyli nie płaci raty w 4 miesiącach z 11 licząc od 1 grudnia do 1 listopada 2023.

Przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: No przecież Ci właśnie przedstawiłem wyliczenia, z których wynika, że przy obecnej ofercie kont oszczędnościowych więcej zarobisz z odsetek na takim koncie niż zapłacisz odsetek od kapitału, jeśli tylko masz kredyt oprocentowany na mniej niż 10,18%.
@CamelCase: nie.

Mam kredo na 9,07%, 191400 tys. Wrzucając ratę z wakacji (1600 zł) zarabiam na niej na czysto 8,5 zł przy 8%. Nadpłacając 1600 zł od razu zmniejszam kapitał dzięki czemu oszczędzam miesięcznie 13,4 zł. Oszczędność na nadpłacie jest większa niż zysk z lokaty.
@Krupier: Twoje obliczenia się z grubsza zgadzają, ale wciąż nie chcesz wziąć pod uwagę, że Twój kredyt będzie zawieszony przez cztery miesiące w 2023, jeżeli wziąłeś wakacje kredytowe. Więc z odsetki z konta oszczędnościowego będziesz pobierał przez 11 miesięcy, a odsetki od kredytu płacił tylko przez 7 miesięcy (zgodnie z założeniami, które wypisałem wyżej).
@Dziecko_Proboszcza: ja spłacę wszystkie na raz.
Ale z tym przerwaniem jak świnia to nie do końca okej wg mnie. Niektórym na prawdę nie starczało do pierwszego i w tym przypadku wakacje właśnie były ja między innymi podreperowanie budżetu codziennego
@Krupier Przy lokacie jest jeszcze podatek tego geniusza autorytetu wolnych mediów belki więc nadpłata ma kosztowa przewagę. Jedyny argument to może inna lepsza inwestycja lub chęć posiadania płynności finansowej