Wpis z mikrobloga

Jako, że byłem na proteście antypoborowym we Wrocławiu wrzucę swoje trzy grosze. Protest przebiegł sprawie i duży plus na organizację. Osoby protestujące mogły się wypowiedzieć i wyrazić swoją opinię. Nie trzeba się ze wszystkim zgadzać, ale na pewno warto wysłuchać takich opinii szczególnie, że głosi je prawdziwa osoba, a nie troll zza klawiatury. Niektóre hasła mi się nie podobały takie jak "Ukręć wora kaczora", "****" czy wstawka na temat obrony dziennikarzy opozycji, bo oni też mogą być wcieleni do wojska. Protest był w jednym celu i tego się powinniśmy trzymać, a nie rozdrabniać. Za ustawą były wszystkie kluby polityczne, Konfa się chyba wstrzymała. Największy poklask był dla haseł "wybór, nie pobór" i "kto nie skacze ten do woja".
Na proteście było ok. 30 osób. Mam nadzieję, że następnym razem będzie nas więcej. No i plus dla śmieszka, co się przedstawił jako Michau Białek.
Zdjęcie jest z przed protestu 12:10.
#wroclaw #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Z.....b - Jako, że byłem na proteście antypoborowym we Wrocławiu wrzucę swoje trzy gr...

źródło: comment_1671281436IkfXepDpg4M2GBqvJ2i0Ph.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ukręć wora kaczora", "****" czy wstawka na temat obrony dziennikarzy opozycji, bo oni też mogą być wcieleni do wojska.


@ZlotyJakub: Ty se chyba jaja robisz xDDD, a jaka niby partia przygotowala te ustawe i realnie sprawuje wladze w panstwie? To oni sa w glownej mierze odpowiedzialni i ich nalezy przede wszystkich z tego rozliczyc.
  • Odpowiedz
@deziom: Za ustawą głosowali wszyscy z czego 5 osób z konfederacji się wstrzymało. Na proteście zakładam, że mogą być osoby różnych poglądach. Dlaczego więc mamy odcinać jakąś część protestujących tylko po to, żeby pokrzyczeć na kaczora?
  • Odpowiedz
@ZlotyJakub: Również byłem na proteście, zgadzam się z Twoją opinią na temat haseł.
Argument dotyczący dziennikarzy opozycji miał ogólnie pokazać możliwość wykorzystania przymusowych ćwiczeń jako broni politycznej. Być może lepiej zamiast dziennikarze opozycji mówić osoby niewygodne dla władzy, ponieważ o nie tu chodzi. Nie wydaje mi się, że jest to rozdrabnianie celu.
Według mnie przy takiej liczbie zebranych forma protestu była ok, możliwość spokojnych wypowiedzi do megafonu przez uczestników była
  • Odpowiedz
@ZlotyJakub:

@Anakee: Dzisiaj 30 jutro 300. Dlaczego wyśmiewasz dobrą inicjatywę?

jakby wpis dotyczył np. feministek które zjawiłyby się w takiej ilości na proteście broniąc praw kobiet to byście kręcili wielką bekę a tu jakie poruszenie i ile lajków, tfu
  • Odpowiedz
@mirage50: nie. Nie "byście" tylko znalazło by się parę osób wyśmiewających tak jak w przypadku tego protestu. Ja do tych osób bym się nie zaliczał. Mam matkę, siostry, w przyszłości może żonę i córkę. Myślisz, że jestem za prawem, które będzie je krzywdzić? Zmiany w ustawie aborcyjnej czy rejestr ciąż uważam za chore przepisy. I to, że moje poglądy nie są zbieżne z feministycznymi/lewicowymi nie znaczy, że nie popieram kobiet
  • Odpowiedz