Wpis z mikrobloga

Dostałem oferty pracy na B2B od dwóch firm. Przeczytałem jedną umowę i zobaczyłem zapis o zakazie konkurencji 2 lata po zakończeniu umowy (w kraju i zagranicą), a zakres jest tak szeroki że w sumie skreśla z branży XD od tej samej firmy dostałem też wzór umowy na UoP, gdzie takiego zapisu nie ma.
Ogólnie to pierwszy raz planuję zmienić pracę i jest to co dla mnie nowego. To jest normalne w IT?
#pracait #it #praca #b2b
  • 16
@Xune: od razu mi się zapaliła czerwona lampka w głowie, chciałem już do nich iść ale jednak tego nie zrobię. Dobrze, że mam alternatywę, ale też muszę dopytać czy nie ma takich durnych zapisów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gomezikpl: w czasie trwania to bym jak najbardziej zrozumiał i wybaczył
@powaznyczlowiek: w ogóle nic nie jest wspomniane o jakiejś rekompensacie, tylko o karze 100k za złamanie XD

Ogólnie to chciałem iść na programiste Dynamics 365, jest system klasy ERP i w tej umowie zakazują działalności z systemami ERP do 2 lat po zakończeniu umowy, ale napisali też że można podjąć działalność za porozumieniem stron ;d
@Islam: Ja jako self employed mam tylko zapis o pracy u konkurencji chyba pol roku i ze nie moge rekrutowac do nastepnego miejsca pracy kolegow z obecnej przez chyba rok xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Perloooo: Panie u mnie zakaz ściągania kolegów o ile bym miał to 5 lat XD
@gomezikpl: ale to jest taki konkretny zkaz konkurencji dla konkretnych firm/klientów czy ogólny jak w moim przypadku?
@Islam: musza placic odszkodowanie za zakaz konkurencji, z tego co sie orientuje to takie za friko to jest gowno warte.

Umowa, która nakłada na pracownika zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy, a jednocześnie nie wskazuje wysokości odszkodowania, jest nieważna - podkreśla prawnik. Co więcej, jeśli były pracodawca nie wypłaca pracownikowi odszkodowania, zakaz konkurencji przestaje go obowiązywać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qusqui21: wolałbym aby jednak coś takiego było uregulowane prawnie, jeden rabin powie tak drugi rabin powie nie. Poczytałem trochę i tak nie dokońca może się to tyczyć umowy b2b. Wolę raczej nie wchodzić w współpracę z taką firmą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ahmed_abdul: gdyby zapis był taki jak piszesz to bym się nie zastanawiał. Miałem trudność podjąć decyzję, ale ten zapis dużo mi pomógł :p