Wpis z mikrobloga

tak sobie myślę, czasem ludzie mówią, że perkusja wcale nie jest taka ważna w muzyce. ale zauważyłam, że jak byłam młodsza strasznie uwielbiałam perkusję w piosenkach Nirvany, a po kilku latach odkryłam Queens of the stoneage, album songs for the deaf i miałam takie od razu wow to jest zajebiste. i później odkryłam, że i tam i tam Dave Grohl grał na perkusji, i miałam takie "o to ty #!$%@?" i że tak naprawdę w dużej mierze jego gra na perkusji wciągała mnie w te piosenki
tldr: perkusja jest ważna
#nirvana #qotsa #perkusja
  • 8
  • Odpowiedz
@notsuspicious- perkusja to esencja, to tak na prawdę najgłośniejszy instrument, na koncertach naparza jak szalona, grając samemu na żywo - tak samo. To miks i master nowoczesnych utworów sprawiły że perkusja jest w tle, ściszana, kompresowana... muzyka to rytm a rytm nadaje perkusja:))) Ten sam motyw na gitarze może dawać zupełnie inny wydźwięk w zależności do tego do jakiego beatu jest grany, może rodzić różne emocje... Zespół to zbiór połączonych naczyń gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@notsuspicious-: Grohl wg mnie ma najlepsze brzmienie perkusji i do tego zajebisty groove podobny do Bonhama. To mój ulubiony perkusista i nie ze względu na warsztat, bo są lepsi tylko w związku z powyższym.
  • Odpowiedz