Wpis z mikrobloga

@gamczi: Powiedz różowej, żeby bardziej przemyślała pytania, bo tutaj:
_
4. Potrafię robić różne rzeczy tak dobrze, jak większość innych ludzi.
*
zdecydowanie zgadzam się
zgadzam się
nie zgadzam się
zdecydowanie się nie zgadzam_

Wybierając "nie zgadzam się", można mieć na myśli zarówno "robię rzeczy lepiej" tak samo "jak robię rzeczy gorzej". O kant wiadomo czego takie "badanie".
@Biebrzanski_Ghul: ogółem z tego co baba mówiła to jakieś mądre głowy te pytania wymyślają, a studenci tylko je "pożyczają" - ale masz rację te pytania często bez sensu xD i w sumie nie wiem dlaczego jakiś profesorek się pod tym podpisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gamczi: niektore pytania do poprawy wg mnie. np najpierw jest cos pozytwynego z czym sie zgadzam albo nie, a potem negatywnego czyli najpierw mam". Uważam, że posiadam wiele pozytywnych cech" a potem " Ogólnie biorąc jestem skłonny(a) sądzić, że nie wiedzie mi się" i powoduje to jakis taki chaos w głowie. Przystępniej byloby aby pytania byly pozywtyne i odp pozytywna albo negatywna
@Biebrzanski_Ghul dla mnie oczywiste się wydaje, że tylko gorzej może kryć się pod "nie zgadzam się".

W potrafię robić tak dobrze jak inni jest zawarte też lepiej. Umiejąc lepiej niż inni z oczywistych względów również umiemy robić to równie dobrze jak oni...
@Biebrzanski_Ghul:

to by sugerowało, że "robię coś tak [tylko] dobrze, jak inni (czyli nie lepiej)". Totalny błąd logiczny w źle sformułowanym pytaniu.

nie widzę tam żadnego błędu ani tej sugestii, to Twoja interpretacja.
tak dobrze jak inni nie zawiera 'ale nie lepiej' : tak dobrze -> co najmniej na tym samym poziomie / nie gorzej.

dla mnie to nic takiego nie sugeruje, sądząc, że tak zostały pytania ułożone z w teście
@gamczi: w bardziej złożonych testach z tego co kojarzę tak. miałem gdzieś te skale jak rozumieć mmpi2 ale zgubiłem xd

. MMPI ma skalę 'VRIN' do niespójności i Ci ona wystrzeli poza norme jak będziesz odpowiadał
'brakuje mi pewności siebie' - zgadzam się
a potem
"jestem pełen wiary w siebie" -> zgadzam się

w mmpi2 np masz prawie 600 pytań i jedno się potrafi z 5 razy powtarzać z użyciem innych