Wpis z mikrobloga

Gram sobie ostatnio w Kroniki Myrtany z okazji rocznicy wydania tego moda i dalej uważam, że jest to jedna z najlepszych gier ostatnich lat.

Oczywiście nie pod względem graficznym, ale już pod względem budowy świata i jego detali może konkurować z grami AAA.

Klimatycznie nic dla mnie nie przebije wioski Silbach o zachodzie słońca. Gra spokojna muzyczka. Rolnicy na polach kończą zaraz robotę i idą do karczmy się napić, pod drzewem odpoczywa sobie myśliwy, dzienne zwierzęta szykują się do snu, a w lasach budzą się cieniostwory.

I najlepsze, że to nie moja wyobraźnia, tylko faktycznie zaprogramowane skrypty i rutyny postaci i potworów na silniku dwudziestoletniej gry, która już wtedy zachwycała żyjącym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A twórcy Kronik Myrtany pociągnęli to jeszcze dalej i wyciągnęli czystą esencję tego co dawało klimat. Dość powiedzieć, że w nowych grach mijam szybko takie lokacje jak te poniżej, a tutaj co przejdę to się zachwycam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #gothic #kronikimyrtany #pcmasterrace #staregry #gimbynieznajo
s.....i - Gram sobie ostatnio w Kroniki Myrtany z okazji rocznicy wydania tego moda i...

źródło: comment_1670948368Xzs3FBiYGX1TLIp6Srz7lv.jpg

Pobierz
  • 40
A tutaj wioskowa kuźnia. Jak widać, stary mistrz na wieczór już odpoczywa, a czeladnik jeszcze ostatnie miecze ostrzy. To też jest wszystko zaprogramowane i zaprojektowane przez twórców.

Bardzo dużo czasu i pracy musiało ich to kosztować, ale przez to cały świat wydaje się żyjący nawet bardziej niż w takim Wiedźminie czy nowych grach RPG, gdzie NPC po prostu pojawiają się, albo cały czas stoją w tych samych miejscach. Tutaj każdy NPC to
s.....i - A tutaj wioskowa kuźnia. Jak widać, stary mistrz na wieczór już odpoczywa, ...

źródło: comment_16709496566uEcOZt97MU1FrcbaJKnZx.jpg

Pobierz
@skitarii: Wszystko prawda. Przechodząc ją pierwszy raz, całość zajęła mi 400 godzin i pół roku grania. :D Właśnie z powodów, które wymieniłeś - co prawda ja np. uwielbiam rolplej w tej serii więc potrafię po kilka minut siedzieć w karczmie i popijać piwko, czy pałętać się po lasach (za dnia) kompletnie bez celu. Zwyczajnie kupuję ten świat z całym inwentarzem i bolączkami chociaż na to drugie nie zwracam uwagi. :)
wioska super była zrobiona i ładnie opowiadała historie, mam wrażenie że główny wątek zaginął gdzieś potem przykryty resztą świata i setkami nowych NPC. nadal nie wiem jak czuć się wobec twistu z Jornem, niby lepiej tak niż jak w Wiedźminie gdzie się grało w karty zamiast szukać Ciri bo i tak jej się nic nie stanie xD


@jerry_owies: akurat tutaj to mistrzowsko ogarnęli, bo jak szukasz tylko brata i nic innego
Wszystko prawda. Przechodząc ją pierwszy raz, całość zajęła mi 400 godzin i pół roku grania. :D


@cooles: no to naprawdę musiałeś się wczuć w ten klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja normalnie grałem i przy zakończeniu gry miałem równo 80 godzin. Która nowa gra tyle ci zaoferuje, nie nudząc cię przy tym nawet na chwilę?
@jerry_owies: a dla mnie nawet ten wątek z bratem jest najgorszym wątkiem w tej grze. Bo w zasadzie połowę gry skupiamy się na poszukiwaniach brata, i gdy my jako gracz już kompletnie mamy to w dupie, to Marvin jako postać przy wykonywaniu misji dla Straży/Araxos gdy ci nie chcą nam pomóc, zaczyna swoje użalanie się że wszyscy mają go w dupie i nie chcą mu pomóc odnaleźć brata. Najbardziej to się
@skitarii: Tak, może wynikało to z tego, że bardzo nie chciałem skończyć tego "moda". Chociaż końcówka nie była tak pasjonująca jak początek. ;)

Na te 400 godzin składało się więcej rzeczy niż tylko klimat, np. nie używałem nigdy szybkiej podróży (bo a nuż coś wydarzy się po drodze); nie używałem magii (no bo jak to tak wojownik ze zwojami?); nie czitowałem - jeśli przeciwnik był zbyt silny bo pokonać go w
@SiDi: Prawda. Zobacz filmy na YT jak chcesz spoilery.
W ogóle końcowy film jest zupełnie inny, w zależności od wyborów dokonanych w ciągu całej gry.
Żeby uratować brata trzeba robić tylko i wyłącznie główny wątek. Nie możesz się zgodzić nawet na zadanie żeby komuś kurę przynieść. Po prostu szukasz i już. Oczywiście możesz zwiedzać świat i bić potwory.