Wpis z mikrobloga

Gram sobie ostatnio w Kroniki Myrtany z okazji rocznicy wydania tego moda i dalej uważam, że jest to jedna z najlepszych gier ostatnich lat.

Oczywiście nie pod względem graficznym, ale już pod względem budowy świata i jego detali może konkurować z grami AAA.

Klimatycznie nic dla mnie nie przebije wioski Silbach o zachodzie słońca. Gra spokojna muzyczka. Rolnicy na polach kończą zaraz robotę i idą do karczmy się napić, pod drzewem odpoczywa sobie myśliwy, dzienne zwierzęta szykują się do snu, a w lasach budzą się cieniostwory.

I najlepsze, że to nie moja wyobraźnia, tylko faktycznie zaprogramowane skrypty i rutyny postaci i potworów na silniku dwudziestoletniej gry, która już wtedy zachwycała żyjącym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A twórcy Kronik Myrtany pociągnęli to jeszcze dalej i wyciągnęli czystą esencję tego co dawało klimat. Dość powiedzieć, że w nowych grach mijam szybko takie lokacje jak te poniżej, a tutaj co przejdę to się zachwycam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #gothic #kronikimyrtany #pcmasterrace #staregry #gimbynieznajo
s.....i - Gram sobie ostatnio w Kroniki Myrtany z okazji rocznicy wydania tego moda i...

źródło: comment_1670948368Xzs3FBiYGX1TLIp6Srz7lv.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Szekterr: można za 3, 4 razem, no ale sporo questów odpada, zresztą to jest najlepsze zakończenie, porwali brata a ty się zajmujesz problemami innych ludzi xD no rzeczywiście, do uzyskanie tego zakończenia, tylko questy na obywatela i nic więcej. Trochę lipa, bo kończysz grę w połowie, ale fajnie że dali taką opcję
  • Odpowiedz
@skitarii: eh czemu nikt nie siądzie i nie przeportuje tej gry na jakiś silnik typu Unreal5, a jakieś AI zatrudni do dorabiania szczegółów (np topografia gruntu, flora itd) których nie ma w oryginalnym assecie świata?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: Chyba przez prawa autorskie. Jeśli to mod do gry to mogą używać świata Myrtany itp. jeśli chcieliby zrobić grę na innym silniku to już nie bardzo.
  • Odpowiedz
nadal nie wiem jak czuć się wobec twistu z Jornem, niby lepiej tak niż jak w Wiedźminie gdzie się grało w karty zamiast szukać Ciri bo i tak jej się nic nie stanie xD


@jerry_owies: @bary94pl: no dlatego ja nie lubię gier, które nie bezpośrednio, ale nakładają jednak presje, że "masz kogoś znaleźć", "musisz działać szybko", a z drugiej strony zachęcają do eksploracji świata. Gothic 1 był świetny
  • Odpowiedz
@skitarii: Zgadzam się, że ta gra ma niesamowity klimat, a Silbach to moja ulubiona miejscówka w Kronikach, zawsze mi brakowało takiej żyjącej wioski w innych Gothicach. Większej i bardziej kompletnej niż te biedackie wiochy z trójki, ale jednocześnie mniejszej niż miasto Khorinis. No po prostu wioski, w której coś się dzieje, a wszyscy mieszkańcy mają swoje rytuały i nawyki. A muzyka z Silbach to już w ogóle przegenialna, zarówno motyw dzienny jak i nocny są przepiękne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twórcy Kronik wyciągnęli z tego silnika co mogli i stworzyli coś naprawdę rewelacyjnego.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to fabuła, a zwłaszcza fikołki fabularne od 4 rozdziału, niepotrzebne w gruncie rzeczy Vardhal i niesatysfakcjonujące zakończenie. To niestety sprawiło, że mimo spędzenia w grze 300 godzin, w trakcie których bawiłem się świetnie, ostatecznie miałem po ukończeniu gry uczucie pewnej goryczy. Ale poza fabułą, wszystko inne było dla mnie rewelacyjne, świat, klimat, nowe mechaniki i crafting, muzyka, questy poboczne itd. Kawał dobrej roboty :)

akurat tutaj to mistrzowsko ogarnęli, bo jak szukasz tylko brata i nic innego nie robisz, to możesz go uratować, a jak po drodze każde zadanie chcesz wykonać, to przybywasz za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: Niby tak i sam pomysł, żeby "nagrodzić" gracza za skupienie się tylko na wątku głównym w postaci uratowania Jorna (czy ukarania gracza śmiercią brata głównego bohatera, gdy skupiamy się na wszystkim innym) jest ciekawy i oryginalny. No ale to jest jednak gra RPG, gdzie istotą jest eksplorowanie całego świata, zbieranie itemów, wykonywanie questów itd. więc umieszczenie jako wątku głównego czegoś, co każe nam rzucić wszystko inne, mocno mi się gryzło z ideą Gothica czy ogólnie gry RPG. Gdyby to
  • Odpowiedz
@nightrain: Czyli udało się Tobie odkryć to zakończenie? Ja póki co Kroniki przeszedłem raz, eksplorując świat i levelując ile się dało, ale przyznam, że kusi mnie zrobienie właśnie takiego speedruna, żeby odwrócić co nieuniknione i chociaż raz uratować Jorna ( ͡° ͜ʖ ͡°) O tym limicie czasowym i innych warunkach czytałem w komentarzach na YT pod filmikiem o alternatywnym zakończeniu więc założyłem, że to prawda (zresztą
  • Odpowiedz
@Davos87: udało mi się miałem screeny które misje robić, bo możesz zacząć poprzez dialog, że typ da misję, ale jej po prostu nie kończysz za 4 razem chciałem sprawdzić czy działa i działa, kończysz gre na 4 rozdziale
  • Odpowiedz
@nightrain: Hm, o tym, że można zacząć misję, ale jej nie skończyć, też ktoś wspominał na YT. Ale dobrze wiedzieć, że to nie fejk i faktycznie tak to działa więc dzięki za info :) A jesteś w stanie sprawdzić, ile dni w grze spędziłeś, zanim doszedłeś do tego zakończenia? Czy już usunąłeś/nadpisałeś tamte savy?
  • Odpowiedz
@nightrain: Ok, dzięki za info. Co do screenów to też je mam, bo udostępniał je z tego co pamiętam gość, który zrobił film na YT o alternatywnym zakończeniu. A co do limitu to chyba po prostu postaram się to zrobić w max 30 dni, żeby nie ryzykować, może się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nightrain: Dobra, jeszcze jedno pytanko, ale muszę je zadać, bo pierwszy raz mam okazję pogadać z kimś, kto odkrył to zakończenie sam :) Nie miałeś problemu z niektórymi przeciwnikami np. z pełzaczami w kopalni Wilczych Synów? Bo jednak przy przechodzeniu tylko samego wątku głównego traci się mnóstwo potencjalnego expa z questów pobocznych... Czy po prostu starałeś się wymaxować postać na potworkach?
  • Odpowiedz
@Davos87: wymagane chyba jest bycie czeladnikiem by zostać obywatelem, więc raczej nie, ale questy późniejsze juz tak, a no i udałop mi się to będąc strażnikiem, nie wiem czy zadziała z gidią kupiecką, questy na straż też są częścią fabuły, wiec spoko
  • Odpowiedz
wymagane chyba jest bycie czeladnikiem by zostać obywatelem


@nightrain: Hm, z tego co ja zapamiętałem to w Kronikach jest odwrotnie niż w G2 i to bycie obywatelem jest wymagane, żeby zostać czeladnikiem, dlatego wolałem o to zapytać, żeby potem się nie okazało, że przez zostanie czeladnikiem straciłem możliwość na uratowanie Jorna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż nie powiem, bycie czeladnikiem potrafi przynieść sporo hajsu, a bez
  • Odpowiedz