Wpis z mikrobloga

  • 17
Jakie stanowiska w IT są wg was najmniej stresujące, obciążające, pozbawione presji "musimy to ogarnąć do jutra"? Wg mnie - admini, ale chętnie poczytam wasze opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracait #korposwiat
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xPekka: programista, nie wiem co trzeba odwalić żeby wylecieć. Po prostu trzeba mieć wywalone na presję z zewnątrz, realnie nie ma żadnego instrumentu dyscypliny.
  • Odpowiedz
@xPekka: programista. Zerowa odpowiedzialność, mnóstwo wymówek co niby "robiłeś" przez ostatni dzień i nikt tego nie sprawdzi bo jak czytałeś kod to czytałeś xD jak się dobrze ustawi i nie wpakować na support pod telefon to żyć nie umierać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@xPekka: pisanie/utrzymywanie kodu gdzie ów kod nie jest głównym produktem firmy, koniecznie bez scruma/sprintów
  • Odpowiedz
@xPekka: ta admini na oncallach... To nie kwestia stołka, ale firmy albo nawet konkretnego działu w firmie.

Oczywiście wsparcie L1 ma praktycznie wszędzie zapierd*l, ale to jest praca na jakiś czas.
  • Odpowiedz
poki sie cos nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xPekka: admini ale czego? Raczej jest jak pisze @bordoprzekletywzielonkezaklety - póki wszystko śmiga jest względny spokój, ale i tak są jeszcze projekty rozwojowe. Z autopsji mogę powiedzieć, że najlepszy dla admina SAP okres to wakacje (σ ͜ʖσ), najgorszy przełom roku (_ )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xPekka: najmniej stresująca jest praca w projekcie który wychodzi za dwa lata i zwolnienie się po pierwszym roku. Im częściej wrzucany na produkcję kod, tym częściej jest presja.
  • Odpowiedz
@xPekka: Admin może mieć SLA, może musieć coś natychmiast naprawić w środku nocy. Wg mnie to nie jest tak, że któres stanowisko jest bardziej stresujące. Stresujące są projekty, wymagania klienta, czasem infrastruktura na której trzeba pracować. Można być zwykłym szeregowym testerem, który ma nawalone milion taskow "na już", a wejście na prod za 2 dni. A można być leadem projektu i tylko spokojnie sobie doglądać co tam się dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xPekka: wszędzie gdzie masz waterfall, a tak to chyba SM? Ale nie wiem czy to do it zaliczać. No i admini ale to też zależy jaka firma. Jeden będzie robił po 2-3h dziennie a inni będą dzień w dzień serwery reanimować
  • Odpowiedz
@xPekka: Bycie testerem też jest w miarę spoko, testujesz to testujesz nikt nie pyta co dokładnie, ciśnienie jest tylko przed releasem, bo wtedy wszyscy chcą mieć na już wynik 1k testów.
  • Odpowiedz