Wpis z mikrobloga

Witam, przed laty kupiłem żonie mocno hypowanego laptopa #xiaomi Mi Notebook Pro z 8 GB RAM 15.6" i5, pamięć w tych laptopach jest niewymienialna.
Laptop się dobrze sprawuje tylko często zapycha się przez brak większej ilości #ram Pytanie czy istnieją usługi "przelutowania" takiego RAM np. na 16 czy 32 GB i czy w ogóle jest to wykonalne? Z tego co pamiętam lutowany RAM od czasów #ultrabook -ów jest dość częstą praktyką.
#naprawalaptopow #laptopy #xiaomi #zakupyzchin #itemyzchin #xiaomilepsze #pcmasterrace
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michoopro: internety mówią że do 16GB może i się da wymieniając kości i przestawiając jakąś zworę na płycie bo była oficjalna wersja 16GB z i7, do 32GB chyba nie da rady
  • Odpowiedz
xiaomi Mi Notebook Pro z 8 GB


@michoopro: jeśli to ten co patrzę to ram jest wlutowany, jeśli faktycznie jest manual jeszcze który rezystor przestawić, to pewnie by się dało te kości wymienić, ale raczej nikt tego tanio nie zrobi.
  • Odpowiedz
  • 0
@pesimist ile takie coś może kosztować czy ktoś wie gdzie w #poznan takie coś zrobią? A same kości 2x8gb są w dystrybucji dostępne dla każdego? A może Ty się tym zajmujesz skoro tyle wiesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michoopro: Przed laty, nie doczytałem.

8 GB łatwo dziś zapchać, jeśli odpalisz obok Chrome jakiś inny program ...

Mój brat ma takiego Notebook Pro, z nVidia MX150. Czasami Bluescreen wyskakuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon czyli łącznie mamy 1200 zł to chyba zostaje pomysł @MercedesBenizPolska czyli sprzedać stary i kupić nowy :) chodź tutaj pojawia się inny problem jest tam poinstalowanne i pokonfigurowane tyle rzeczy i o dziwo wszystko ładnie działa dopóki nie odpalona zostaje przeglądarka ze 150-200 zakładkami. Która obecnie przeglądarka najlepiej zarządza pamięcią i czy byłoby możliwe przetransferowanie wszystkich okien i zakładek z aktywnej sesji z Edge?
  • Odpowiedz