Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siema mircy z #pcmasterrace #komputery #informatyka i nie wiem co jeszcze.
Mam sobie płytę główną tomahawk b350, mam Ryzen 7 1700x wymieniłem na Ryzen 7 5800x3d. Przed wymianą zaktualizowałem BIOS na najnowszy. Po wymianie procka komp wstaje jedynie do biosa i nie chce dalej iść, jak daje save and exit to i tak wraca BIOS. Na 1700x takiego problemu nie ma - windows wstaje normalnie jak za każdym razem.
Gdzieś w głębokim internecie przeczytałem, że powinienem mieć starszą wersję biosa (xD?). Warto spróbować pomyślałem i tu jest kolejny problem. W biosie po wybraniu opcji M-FLASH wybraniu dysku ze starszym biosem wyskakuje mi "for providing better BIOS functionality and quality, the system will not allow to restore BIOS with older version after flashing this target BIOS". Jak obejść to i zrobić downgrade biosu a drugie pytanie to czy ktoś już ożenił tą płytę z tym prockiem i wie co mam zrobić? Pozdrawiam serdecznie cały w złości ()
  • 10
@roadjoker: widziałem takie przypadki i prawie zawsze tutaj pomaga wrzucenie wsadu z poziomu programatora, olewamy całą procedurę aktualizacyjną płyty i można się bawić w wgrywanie starych biosów.
To że producent nie pokazuje na liście obsługiwanych procków jakiś konkretnych modeli, to nie znaczy że nie zadziałają.
Widziałem już wiele płyt, które teoretycznie nie powinny działać z danymi prockami a ruszyły i działały stabilnie.