Wpis z mikrobloga

@zwodek: Przecież możesz zrobić dość grubego kotleta schabowego na całą patelnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, Polacy nie wymyślili schabowego z biedy, tak samo jak i panierki do niego.

Wiadomo że bieda wymuszała różne zachowania typu: więcej bułki niż mięsa w mielonych, ale porównywanie schabowego do polackiej cebulastości i biedy PRL to nadużycie wynikające z niewiedzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie, dla Ciebie sam fakt tego że karp żywi się algami a sandacz czymś innym decyduje o tym że ten pierwszy Ci nie będzie smakował.


@Mirkosoft: łosoś, dorsz, sandacz, pstrąg, tuńczyk, szczupak to ryby powszechnie uznawane za bardzo smaczne. Wiesz co je łączy? Wiesz bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale będziesz tu stawiał fikołki o tym żeby karpia uczyć bycia drapieżnikiem.
To drapieżniki - tak, chodzi
Mow ze to beznadziejna w smaku ryba


@pieczony_szczur_z_ogniska: karp dla homo sovieticus miał być tym samym co barszcz Sosnowskiego dla bydła. Dlatego że łatwo się hoduje, nie trzeba sprzątać bo w zamulonej wodzie jest mu dobrze i żre wszystko.

Edit: zresztą przemysłowa hodowla zwierząt to znak naszych czasów.
@arinkao jakiej cebulastosci? I to jeszcze polackiej? Bycie biednym to nie wstyd, a to co ty nazywasz pogardliwie polacką cebulowością, dla mnie jest pięknym przykładem zaradności którą My jako naród mamy we krwi, bo i było dużo czasu żeby w tą krew weszło.
Dla mnie karp to już historia, bo on nigdy nie był dobry a przez te ości to ogólnie obrzydził mi ryby na długie lata. Ale wtedy się jadło bo
@pieczony_szczur_z_ogniska: to prawda. Też zawsze myślałem, że karp musi śmierdzieć mułem dopóki nie zobaczyłem jak się go poprawnie przyrządza. I choć za nim nie przepadam to smaku mułu nie było. Tylko to trzeba porządnie wymyć i wyskrobać do białego mięsa a nie tylko opłukać jak warzywa