Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pieczony_szczur_z_ogniska: xDD przygotowanie karpia żeby dobrze smakował to zamaskowanie jego smaku jakimis przyprawami czy #!$%@? wie czym, tak że się w ogóle nie czuło snaku ryby xD nie no zajebista ryba mniam mniam xD Beka z tego gówna nazywanego rybą, to jest taki szczur wodny co #!$%@? gowno, a Polakom to smakuje xD
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: Ja uwielbiam karpia. To, że ktoś lubi inną rybę to już każdego osobisty gust. Obrać, pokroić, posolić. Na noc do lodówki i jest pysznie. Może też kupują karpie z hodowli gdzie są zamulone albo zapasione. Wtedy nic dziwnego, że nie smakuje. Mam tylko nadzieje, że ulubioną rybą tych malkontentów nie jest filet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AerodynamiC: nie wiem jakie są Twoje umiejętności i jak wygląda to stawanie na głowie, ale skoro trzeba stanąć na głowie, żeby uzyskać tak znakomity smak, to moim zdaniem warto.
To tak jak z truflami. Można powiedziedzieć, że po co grzebać w ziemii, skoro borowiki też są bardzo dobre. Racja, ale tego niepowtarzalnego smaku trufli nie uzyskasz innymi środkami
  • Odpowiedz
@Ignas1415: ja też nie czaję o co chodzi z tym czarowaniem. Moja babcia mi raz tłumaczyła jak zrobić tak dobrego karpia i choć nie pamiętam przepisu, to nie było w tym nic trudnego. Żadnego upuszczania krwii czy innych cudów.
Może za długo smażą, a karp to delikatna ryba
  • Odpowiedz
Powtorze jeszcze raz: To ze nie potrafisz jej dobrze przyrzadzic nie znaczy ze jest gówniana tylko ze jestes slabym kucharzem.


@pieczony_szczur_z_ogniska: To, że nie potrafisz dobrze przyrządzić ludzkiego gówna, to nie znaczy, ze jest to #!$%@? w smaku tylko jestes slabym kucharzem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AerodynamiC: ale skoro trzeba stanąć na głowie, żeby uzyskać tak znakomity smak, to moim zdaniem warto.

To tak jak z truflami.


@konsonanspoznawczy: no właśnie nie warto. Jeżeli coś domyślnie smakuje #!$%@? i potrzeba zachodu żeby zamaskować ten odór to znaczy, że wmawiasz sobie, że to jest dobre.

Dobre to mogą być przyprawy albo sposób w jaki obrabiasz taką paskudną rybę, co zmieni jej smak ze złego na akceptowalny. Daleko temu
  • Odpowiedz
@AerodynamiC: to wy cały czas imputujecie, że trzeba zachodu. Skoro nigdy nie smakowałeś dobrze zrobionego karpia, to skąd wiesz jak ciężko go zrobić
@Mekeke2: rozumiem, a ja nie przepadam za ogórkami kiszonymi w occie, ale rozumiem że niektórym mogą smakować i nie terroryzuję innych ludzi mówiąc, że jedzą gówno. To jest pewien poziom kultury nieosiągalny dla wykopków
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska: Nie jestem fanem karpia, ale zgadzam się że można go dobrze przyrządzić. Od lat forsuję inne ryby na wigilii, ale wiadomo - dziadki się nie dadzą przekonać. A najbardziej niedoceniana w Polsce ryba to jest śledź, którego masakrujemy w jakichś śmietanach, a to jest delikatna, pyszna ryba. Wczoraj zrobiłem sobie np. kanapeczki ze śledziem w cherry, ja #!$%@?ę, toż to sztos nad sztosy jest. I zdrowsze to od np. łososia.
Iudex - @pieczonyszczurz_ogniska: Nie jestem fanem karpia, ale zgadzam się że można g...

źródło: comment_1670838759WptvWyG78cuOoc7AcK1Wek.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
rozumiem, a ja nie przepadam za ogórkami kiszonymi w occie, ale rozumiem że niektórym mogą smakować i nie terroryzuję innych ludzi mówiąc, że jedzą gówno. To jest pewien poziom kultury nieosiągalny dla wykopków


@konsonanspoznawczy: Hello, ale to OP dzwoni i mowi, ze "nie znamy się na gotowaniu, wiec mowimy, ze karp jest #!$%@?"?
  • Odpowiedz