Wpis z mikrobloga

Mordki,
od biegania na bieżni coś mi się odjaniepawliło w kolanie i uniemożliwia mi to jakiekolwiek aktywności sportowe. Fizjoterapeutę mam dopiero na 28 grudnia... czy polecacie może jakieś suple w międzyczasie? Ból się nie nasila, to raczej przeciążenie - bardzo pomagają gorące kąpiele.

#bieganie
  • 18
@ZygmuntTamburino: Ja zamiast galaretek i innych dziwnych rzeczy sugerowałbym zwykłe rolowanie, maść przeciwzapalną i odpoczynek a w późniejszych etapach ćwiczenia stabilizujące. Jak dla mnie to problem z mięśniami a nie samym stawem bo jak sam piszesz gorąca kąpiel pomaga (bo rozluźnia mięśnie).
@ZygmuntTamburino: na pewno fachowiec będzie niezbędny aby prawidłowo to ocenić ale słyszałem, że stany zapalne też dają czasem objaw przeskakiwania, chrupania itd. Na pewno odpoczynek to teraz podstawa i oby to było coś łatwego do ogarnięcia :)
@ZygmuntTamburino: Co prawda nie jestem lekarzem, ale strzelam, ze to moze byc kolano skoczka, czyli zapalenie sciegna rzepki. Bol pod rzepka w skrocie. Sprawdz czy objawy pasują, bo to moze byc co innego. Tutaj masz goscia, ktory poswiecil chyba caly kanal temu zagadnieniu: https://m.youtube.com/@MartinKoban/videos
Jest masa innych kanalow fizjo na ten temat i protokolow cwiczen. Co do zelatyny i ogolnie kolagenu, to on chyba nie wchlania sie z żołądka, wiec nie