Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono wzrostowców, jak i spadkowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako że psycha mi już siadła i przestałem liczyć na jakieś spektakularne spadki ruszam na łowy ¯\_(ツ)_/¯

Pierwszy wybór padł na szeregowca, jako że to mój pierwszy raz, proszę, jeżeli macie jakieś tipy, o co pytać lub co ewentualnie sprawdzić na pierwszym spotkaniu, będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Co wiem o danej nieruchomości: rynek wtórny, osiedle szeregowców z początku lat 2000, ogrzewanie gazowe.

Moje propozycje, które na szybko wpadły mi do głowy:
- co było wymieniane, modernizowane przez ten czas;
- orientacyjne miesięczne koszty eksploatacji. Poprosić o wgląd w rachunki ?;
- zapytać się o sąsiadów, czy słychać ich każde pierdy przez ścianę, czy nie. Da się to w ogóle w jakiś sposób sprawdzić jak nie powiedzą ?;
- wady ukryte lub co ewentualnie będzie wymagało w najbliższym czasie naprawy;
- czy księga wieczysta nie jest obciążona, ilu jest właścicieli;
- na "oko" ocenić czy przypadkiem nie polecieli w ciula z metrażem;
- nie napalać się i nie pokazywać, że ci zależy na kupnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co dalej jak nieruchomość spełnia wymagania i dogadamy się w sprawie ceny. Bierzemy jakiegoś specjalistę, który sprawdzi rzeczywisty stan nieruchomości ?

Będę wdzięczny za wszystkie cenne rady ! ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#nieruchomosci
  • 10
@random123xdxd: Jest to jakiś pomysł, ale:
- Mam gdzie mieszkać, nie wynajmuje nic;
- Potencjalne 30-40 k wolę zainwestować w siebie lub wpakować je w powiększenie wkładu własnego;
- Nie jestem jakoś szczególnie napalony na szergówkę. Wpadła mi w oko fajna oferta i jestem ciekaw w ogóle co ona soba reprezentuję.
- Co do rynku kupującego w przyszłym roku to jeden rabin powie tak, a inny powie nie. Moim zdaniem po