Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki. Pytanko odnośnie kredytu.
Czy w aktualnej sytuacji przy zarobkach ok 6 k na rękę (podwyżka w marcu będzie ale nwm jeszcze ile) można liczyć na kredyt hipoteczny ok. 200-250 k? Działkę już mam. Dajcie znać bo powoli się nad tym zastanawiam. Kredyt na budowę małego domku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredythipoteczny #gospodarka #budowadomu
  • 14
  • Odpowiedz
Czy w aktualnej sytuacji przy zarobkach ok 6 k na rękę (podwyżka w marcu będzie ale nwm jeszcze ile) można liczyć na kredyt hipoteczny ok. 200-250 k? Działkę już mam. Dajcie znać bo powoli się nad tym zastanawiam. Kredyt na budowę małego domku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@The_Dzbankers: Z jakiego źródła są te zarobki? Jaka będzie powierzchnia domu?
  • Odpowiedz
@marcpol: umowa o prace na 3 lata, potem pewnie przedłużona na czas nieokreślony (standardowa polityka firmy). Dom 70-100 mmm maksymalnie.


@The_Dzbankers: W takim przypadku możesz skorzystać z kalkulatora mBanku, niżej link

https://form.mbank.pl/app/khs/index.htm?typKlienta=OF&produkt=wk_of_kh&kampania=promo_www_symulacja_kalkulator&option=mbank&sprzedawca=symulacjaKalkulator

mBank do akceptacji umowy na czas określony wymaga, aby trwała ona od co najmniej 3 miesięcy, a do jej zakończenia było więcej niż 6 miesięcy.

Kolejną kwestią jest cel kredytowania. Kredyt na budowę domu jest specyficznym kredytem hipotecznym.
  • Odpowiedz
@jarezz: Niezbyt wiele, mam ok. 20 k na koncie i auto na sprzedaż za ok. 70 k. (Mam od roku służbowe i stoi bezużytecznie). Te 250 k to na stan surowy zamknięty na mały domek, powinienem się wyrobić metoda gospodarcza lub w szkielecie. Ten dom będzie De facto dla rodziców a oni oddadzą mi swój, większy dom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@The_Dzbankers: ja już po kalkulacjach dawno ale i tak wszystkie wzięły w łeb w okresie 20-22 dlatego pytałem bo byłem zaskoczony małą kwotą kredytu. Ja za stan surowy plus dach za robocizne zapłaciłem 150k ale wyszłoby taniej gdyby projekt był prostszy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@The_Dzbankers: patrz na materiały w kilku miejscach. Ja co prawda na wykonczniowce ale na materiałach na same łazienki 10k zaoszczędziłem. W sumie oczywistość ale stan surowy budował się jak ja w większości byłem w delegacji i w sumie za wygodę bo majster zamawiał, zapłaciłem.

W 2020r przy cenach budowy dołączanych do projektu znajomy kieras w moim przypadku kazał doliczyć 30% do wyceny stanu deweloperskiego. Wykończeniówka wiadomo skybis the limit.

Co do
  • Odpowiedz