Wpis z mikrobloga

@Ibiryd: Eh, politolog w*lski, któremu trafiła się wojna jak ślepej kurze ziarno już przywitał się z pewnym statusem, który sobie w tym czasie wypracował i zaczyna gardzić innymi ludźmi. Bez tego mógłby co najwyżej opracowywać ścieżki optymalizacji dostaw sosu między sałatę w wieś macu xD Jakie "dys" znajdzie tym razem na takie wpisy jak ten? XD
W 2014 15k to była zajebiście dobra stawka. Teraz 30k na nikim raczej specjalnego wrażenia nie robi. Za to takie 100k to już zajebiście dobra stawka.


@wiewior_s: Przecież to jest w ogóle nieporównywalne. Sprawdź sobie ile osób zarabia te 30k, to jest nikły procent. Na B2B oferty w okolicach 190-200 zł/h i więcej są dla seniorów w wybranych działkach (devops, data, czasami jakiś frontend, raczej nie widziałem, żeby taki zwykły senior
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kilemile: z tego co pamietam to stawka z tagu ma byc "mityczna", ja mam grubo ponad 30k, gdzies polowa moich znajomych z IT ma albo okolice 30k albo tez grubo powyzej, więc nie brzmi tak "mitycznie" ;)
@wiewior_s: Gratuluję, serio, ale na standardy całego IT (albo zawężając choćby do programowania) to wciąż jest mityczna stawka xD Inżynierów danych (chociaż ostatnio widzę, że często pod "data engineering" podpina się cokolwiek związanego z bazami danych, a nie big data i rozproszone procesowanie danych, jak to było jeszcze niedawno, co oczywiście też zaniża średnie stawki dla tej specjalizacji) i devopsiarzy jest naprawdę mało. W sumie pod devopsa też podpina się "zwykły"
cóż, zdradził że rejony jego zarobków miesięcznych to 25k+ do myślę, że 50k PLN. Więc 3k USD to bieda.


@PlastikowyMaestro: A 50k PLN to bieda w porównaniu z Muskiem czy Bezosem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki w ogóle sens mają takie porównania i argumenty? Żaden - zawsze znajdzie się ktoś, kto zarabia więcej, ale czy to jest powód by gardzić ludźmi co zarabiają mniej? I to w