Wpis z mikrobloga

Najgorzej, że w tym państwie z dykty, nigdy nic nie wiadomo. Pojawiają się jakieś pierwsze powołania w Sierdazu bez żadnej oficjalnej informacji od rządu, z czasem zaczynają się potwierdzać, ale nikt przecież oficjalnie z tych gamoni nie wyjdzie i nie powie jak jest. Więc w najlepszym wypadku ściągnął osoby które mają kategorię A na 30 DNI, ale co najlepsze, że to nawet nie musi być 30 DNI to mogą być nawet 3 miesiące XDD i żyj sobie polaczku w strachu, że może niedługo przyjść list z powołaniem
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 36
@Nafaros: przeciez te powolania sa co roku z roznych jednostek. W covidzie byla przerwa i tyle. U mnie jeden chlop z pracy byl powolany 3 lata temu i normalnie nie pracowal 3 miechy tylko siedzial w wojsku. W sumie sie dziwilam, ze go tak z dupy wzieli. Taki byl dumny jak tam szedl. A jak wrocil to inny czlowiek. Taki zahukany, wystraszony... Pewnie go tam niezle ustawili.
@Nafaros: nie jestem za tą mobilizacją/szkoleniami/ćwiczeniami, jak zwał, tak na jedno wychodzi. Sam będę starał się uniknąć i trochę czytam jak to można zrobić. Kategorycznie nie namawiam i uważam, że z niewolnika nie ma pracownika i żołnierza. Zerowa motywacja do walki, starania polityków żeby jeszcze bardziej zniechęcić, wymuszanie przysięgi (gdzie jest wprost "zginę jak mi każą") to nie jest przepis na żaden sukces, a jedynie zapchanie dróg trupami w mundurach.

Dzisiaj
Najgorzej, że w tym państwie z dykty, nigdy nic nie wiadomo.


@Nafaros: Najgorzej, że to takie działanie nie wiadomo po co. Powinny być szkolenia w ramach normalnej szkoły. Coś jak EDB czy jak to się nazywało.

Po prostu zrobić podstawowe szkolenia na temat struktur krytycznych w powiecie/gminie. O strukturach administracyjnych w razie konfliktu. O schronach. O opatrywaniu ran. O tym jak się zachować w wypadku znalezienia się w okupowanym mieście.

Mniej
@Thorkill: Proszę, tutaj masz oficjalne potwierdzenie z MON-u, że powoływani są ludzie, którzy nie mieli wcześniej żadnego kontaktu z wojskiem poza obowiązkową komisją wojskową.

- System prawidłowo wygenerował wezwanie. Ten przypadek jest zgodny z ustawą o obronie ojczyzny. Każdy mężczyzna po odbyciu kwalifikacji wojskowej trafia do pasywnej rezerwy - tłumaczyła ppłk Balik. - Dla osób takich, jak wspomniany pan z Sieradza, będzie zorganizowane szkolenie podstawowe, które zostanie zakończone przysięgą i po
Proszę, tutaj masz oficjalne potwierdzenie z MON-u, że powoływani są ludzie, którzy nie mieli wcześniej żadnego kontaktu z wojskiem poza obowiązkową komisją wojskową.


@IrracjonalnaProweniencja: Oczywiście że jest to możliwe i trwa to od 2015 r. Ale to nie jest powoływanie masowe tylko dotyczy ludzi mających określone specjalności. Kilkaset osób rocznie w ten sposób dotąd powoływali i nikt żadnego szumu z tego powodu nie robił.
@Thorkill: Skąd wziąłeś te kilkaset osób rocznie? Nawet jeśli tak jest, to skąd pomysł, że to się nie zmieni w obliczu zapowiedzi o rozroście armii i braku ochotników? Jakie są te określone specjalności? Jak mam planować przyszłość, jeśli w każdym momencie wojsko może mnie wziąć w kamasze na 3 miesiące i tak co roku?
Gość, od którego się to wszystko zaczęło, jest informatykiem


@IrracjonalnaProweniencja: Informatyków dotąd nie brali. Teraz wzieli w tym Sieradzu ze względu na to że ci rezerwiści będą się szkolić w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia z Sokołowa. To specyficzna jw.
@Thorkill: Aż specjalnie odblokowałem sobie konto z usunięcia, żeby napisać w wątku na ten temat. Pojawił się artykuł tematyczny, który potwierdza twoje słowa: https://www.salon24.pl/newsroom/1269182,setki-tysiecy-polakow-moga-niedlugo-znalezc-w-skrzynkach-wezwania-nie-beda-miec-wyboru

I teraz tak, internet to internet i toczy życie swoimi prawami, gdzie wielu tutaj trolluje, stara się #!$%@?ć od rzeczy półplotkami i informacjami wyolbrzymionymi, tylko po to by zasiać trochę fermentu ("bo ja słyszałem, że mam znajomego który ma znajomego") albo typowe ruskie trolle ("śMiAlIśCiE sIę z
Pobierz w.....u - @Thorkill: Aż specjalnie odblokowałem sobie konto z usunięcia, żeby napisać...
źródło: comment_1670478647M6tr14DekGqf8rtbz3Z80Y.jpg