Wpis z mikrobloga

@Maffiozzo97: Zależy wszystko od alternatyw.

Jeśli jesteś młody i możesz iść w IT - idź w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli alternatywa to programowanie sterowników PLC - na plus na pewno jest to że dużo mniej delegacji.

Dodatkowy plus - jak będziesz to sprawnie i dobrze robił, to fajne możliwości potem pracy jako freelancer.

Nie wiem jakie masz doświadczenie, co obecnie robisz i co jeszcze rozważasz.
@Wegrzynski: Mam 25 lat i nie wiem co robić w sumie xD.
Jestem po elektrotechnice, a jedyne co jest choć trochę interesujące to projektowanie instalacji elektrycznych w budynkach, ale do tego trzeba uprawnień budowlanych + mgr. A mam samego inż. a magistra nie mam zamiaru robić. A słyszałem, że trochę lipna robota, bo budowlanka jest przej*bana + użeranie się z urzędami.
PLC nie lubię - odpada. Na budowie tym bardziej nie
Jestem po elektrotechnice, a jedyne co jest choć trochę interesujące to projektowanie instalacji elektrycznych w budynkach, ale do tego trzeba uprawnień budowlanych + mgr. A mam samego inż. a magistra nie mam zamiaru robić. A słyszałem, że trochę lipna robota, bo budowlanka jest przej*bana + użeranie się z urzędami.


@Maffiozzo97: Tak, w projektach budowlanych musisz lubić dyskusje z urzędami ( ͡° ͜ʖ ͡°) A najgorzej przy liniach
@Wegrzynski: W dużym mieście jakich spodziewać się zarobków przy projektowaniu automatyki przemysłowej? Zarówno jak dla świeżaka i osoby z expem?

A tak z ciekawości, to czym się zajmujesz i czy jesteś zadowolony?
W dużym mieście jakich spodziewać się zarobków przy projektowaniu automatyki przemysłowej? Zarówno jak dla świeżaka i osoby z expem?


@Maffiozzo97: Na etacie? Zależy od regionu, ja to rozpatruje po obserwacjach ogłoszeń na inżynierów automatyków niezależnie od profecji (projektanci/programiści/inspektorzy/UR). Świeżacy kompletnie nie wiem, z doświadczeniem do 10 000 brutto jak się dobrze trafi, u nas regionalny top (Dolny Śląsk) to 12 000 u Tarczyńskiego (ale za to mają posrany system zmianowy plus