Wpis z mikrobloga

Do wszystkich mężczyzn wchodzących w dorosłość, posłuchajcie rady od starszego kolegi.
Rozwijacie się w kraju, który nie zapewni wam żadnej stabilności: przepisy prawa zmieniają się co miesiąc, buble prawne i sraczka legislacyjna. Nikt nic nie wie, a na tym chaosie korzystają urzędnicy bo mogą interpretować każdy przepis tak jak im wygodnie - ich władza jest nieograniczona. Odwołania do sądów? Sądy od lat działają coraz wolniej, obecnie są już w zaawansowanym stadium rozkładu. Taki los zgotowało nam pokolenie naszych rodziców.

Jakby tego było mało, od teraz będziecie żyć ze świadomością że w każdej chwili wychowankowie Macierewicza mogą was wezwać nawet na trzy miesiące niewolniczej pracy w trakcie której mogą zrobić z waszym zdrowiem i życiem co tylko im się spodoba. Cokolwiek się wam stanie, nie poniosą żadnej odpowiedzialności. Podpadniecie jakiemuś PiSowcowi? Trepowi? Kolega który was nie lubi ma starego w wojsku? Trafiacie na listę ochotników do przeszkolenia. Oni już was tam dobrze przeszkolą.

Dziewczyny? Też chcą żebyście szli do wojska bronić ich dobrobytu. Na co dzień twierdzą że są za równymi prawami obydwu płci - kiedy przychodzi co do czego udają że nie wiedzą o co chodzi i nie nadają się do wojska, mimo że wiele krajów, choćby Izrael, udowodniło że kobiety też mogą podlegać służbie wojskowej i bronić ojczyzny. Zmuszanie przemocą kobiet do określonych zachowań jest be, zmuszanie przemocą mężczyzn jest dla nich ok. Pamiętajcie, te wszystkie liberalne julki które na co dzień plują na patriarchat nagle zdały sobie sprawę że to one na nim najbardziej korzystają, bo nie muszą ryzykować swoim zdrowiem i życiem kiedy przychodzi godzina próby. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Wiecie już że nikt o was tu nie daje #!$%@?, nawet wasze dziewczyny, nie wspominając o dziadkach, którzy z hasłami solidarności międzypokoleniowej na ustach wysysają z młodych resztki sił i perspektyw finansowych.

Moja rada do was moi kochani: pakujcie się i szukajcie od nowego roku pierwszej pracy w Szwecji czy Niemczech, jeśli macie jeszcze resztki sentymentu do Polski. Wybierzcie kraje dalsze i cieplejsze jeśli sentymentu już nie macie, bo i tak nie będziecie tu bywać zbyt często. Kiedy wasi mniej rozgarnięci koledzy będą się czołgać w okopach służąc Kaczyńskiemu i naszym witaminkom, wy będziecie zdobywać zawodowe z najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata, uczyć się języka obcego, zbierać oszczędności w walucie obcej w stabilnym i bezpiecznym środowisku.

Emigracja jest trudnym doświadczeniem, ale bardzo usamodzielniającym, rozwijającym i poszerzającym horyzonty. Jako wieloletni emigrant powiem wam, że na początku jest trudno, ale z każdym rokiem coraz lepiej i po jakimś czasie już tylko człowiekowi się chce śmiać kiedy widzi co wyprawia się w tej Polsce. Skoro nikt tutaj waszego głosu nie słucha - głosujcie nogami.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #emigracja #studia #pieklomezczyzn #rozowepaski #wojsko
Pobierz
źródło: comment_1670412902kw4cgtcpqqalyXOP9MaPap.jpg
  • 208
@zbierski9 pwodzenia!
Za takimi ludzmi jak ty , nikt w kraju tesknic ani nie bedzie ani tez nie bedzie nikomu ciebie brakowalo...

Kilka lat spedzisz w tym calym zachodnim swiecie jak piszesz np niemcy czy tam inna szwecja i gora max po 3 latach zaczniesz doceniac, ze moze i najlatwiej sie w pl nie zyje, ale np klimat, bezpieczenstwo, szkolnictwo prywantna sluzba zdrowia, przyroda, i wiele wiele innych rzeczy jest po prostu
@dcom:

po 3 latach zaczniesz doceniac, ze moze i najlatwiej sie w pl nie zyje, ale np klimat, bezpieczenstwo, szkolnictwo prywantna sluzba zdrowia, przyroda, i wiele wiele innych rzeczy jest po prostu u nas duzo lepsze


ty chyba nigdy za granicą nie byłeś albo masz jakieś spaczone definicje dobrej jakości życia, zobacz na jakim poziomie żyją choćby emeryci np. we Francji, jak wyglądają, dlaczego stać ich na wakacje, na dobrej jakości
@zbierski9: ament.
Tylko mnie się nie chce śmiać jak widzę co się dzieje w kraju (choć staram się nie śledzić, bo jednak życie jest za krótkie na polską czy jakąkolwiek politykę), tylko jest mi po prostu żal straconych dekad i pokoleń. Że te jełopy na świeczniku potrafiły (i wciąż to robią) metodycznie niszczyć wszystko, co przedstawia jakąś wartość w tym kraju. Bo jakby nie patrzeć, Ojczyznę ma się jedną. Ale jw.
@KoninaBeZiomeczka: Oczywiście że dużo w życiu zależy od ciebie. System w którym żyjesz może ci pomagać lub rzucać ci kłody pod nogi. Inaczej ludzie mogą ogarnąć swoje życie w UK, a inaczej w Korei Północnej. Wiesz jakie to przykre uczucie, kiedy rząd obcego kraju do którego wyemigrowałaś jest dla ciebie bardziej przyjazny niż w twoim własnym kraju, w którym się wychowywałaś i płaciłaś podatki całe życie? Ja tego doświadczyłem i nie
@zbierski9: Jeszcze dziś jednemu użytkowni opisywałem jak wygląda sytuacja u mnie

Ty myślisz, że ja się boje wojska bo jakiś gnój twojego pokroju będzie #!$%@?ę na mnie wydzierał? Takich jak ty to ja po prostu wyśmieje. 4 wojny widziałem z bliska [Kongo, Sudan, Strefa Gazy i Ukraina]. Ile wojen ty widziałeś? Napisałem już czego się boje. Po przysiędze nikt mnie nie zatrudni bo nie weźmie na siebie ryzyka, że mu pracownik,
@spacecat7i: Do tego dołóż sytuację opisaną w komentarzu pod tym artykułem :

https://defence24.pl/sily-zbrojne/masowe-powolania-na-cwiczenia-rezerwy-szum-medialny-po-blednym-komunikacie

Ludzie boją się nie tyle Rosjan, co bycia dowodzonym przez Dudów, Sasinów w burdelu gdzie nikt nic nie wie, z dowództwem mianowanym przez ostatnie lata po kluczu politycznym a nie kompetencji. Oni nie są w stanie zorganizować wyborów, czy wypłacić należności za ćwiczenia z zeszłego roku, a my mamy im powierzać swoje życie i zdrowie? Ratuj się kto
Pobierz
źródło: comment_1670450494Uir5P5Z3eIapX7Odu3FNJ5.jpg
@dnasstorm: Inwalidą to jesteś Ty myśląc że jak pojedziesz do UK albo Niemiec to Ci ludzie tam mieszkający będą Cię traktować jak swojego i równego - nawet niema z czym dyskutować, sam sobie odpowiedz ile osób tak myśli o gościach w naszym kraju.