Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krytyk__wartosciujacy: ale weź pod uwagę że te zyski generują się w pewien sposób mimowolnie. Np. spółki energetyczne stały się w Polsce mocno rentowne bo prąd sprzedawany jest po cenie giełdowej (która warunkowana jest kosztem najdroższego źródła, czyli obecnie gazu) a pozyskiwana z najtańszych elektrowni węglowych. Podobny mechanizm zachodzi też w przypadku ropy i rafinerii.
Paradoksalnie jedynym obecnie sposobem na tanią energię w Polsce byłby #polexit i odcięcie się
  • Odpowiedz
25 czego? Bananów? Jabłek?


@Roztropny: 25 sztuk marży.

spamują wysrywami o Orlenie tak bardzo, że wydaje się to być inspirowane przez kogoś


@Kai: Tak, inspirowane inflacją, cenami żywności i paliw na stacjach. To nie są wysrywy, Wysrywy puszcza upolityczniony orlen w stacjach radiowych, żeby durnemu społeczeństwu wciskać kit o tym, jak to sobie czempioni zajebiście radzą a każdy, kto ma choć odrobinę oleju w głowie, wie, że zyski
  • Odpowiedz
@unfolding: to mi mordo wytłumacz dlaczego paliwo tak samo drogie w innych krajach dookoła nas, i dlaczego uważacie pewien wskaźnik jakim jest modelowa marża rafineryjna za zwykłą marzę i się pultacie po Internecie, że hurr durr ogromne marże orlenu xD
  • Odpowiedz
@Willy666: a zobacz, Orlen magicznie/marketingowo ogarnął rabaty na wakacje. Równie dobrze dałby radę ogarnąć rabaty dla wszystkich (przecież już teraz są rabaty uzależnione od punktu dystrybucji, wielkości zamówienia) poniżej oficjalnej ceny wrafineriach. Po prostu nie ma woli na obniżkę, bo tak chcę partia matka obajtka. U nas wciąż praca jest tańsza niż na zachodzie a jak mówisz - energia kosztuje tyle samo wszędzie (cena giełda?)
  • Odpowiedz
@unfolding: będę do Ciebie mówił jak chce Cycu.
Ja porównuję cenę bez VAT, i mi wychodzi, że nie jest wyższa niż na zachodzie, relacja cen polskich do zachodnich jest mniej więcej taka sama jak od lat.
Rozumiem, że jedynym argumentem jaki masz to to, że orlen zanotował ogromne zyski w tym roku, w roku fuzji z lotosem xD
Ja rozumiem, że #!$%@? w PiS to nie tylko przyjemność ale i
  • Odpowiedz