Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
No to pierwszy kierunek na przyszły rok obrany. (ʘʘ) Teraz byle tylko nie odwołali/przekierowali przez to #!$%@? lotnisko. XD

Myślę, że spoko cena wyszła jak za lot bezpośredni dla dwóch osób z bagażem - 1520 zł RT. Miałem oszczędzać, ale to trzeba na spokojnie, od nowego roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekaw ile nas wyniesie taki tygodniowy trip. Ktoś miał jakieś doświadczenia już? Na miejscu oczywiście chcę wynająć samochód i zrobić jakiś objazd.
#podroze #podrozujzwykopem #madera
Krupier - No to pierwszy kierunek na przyszły rok obrany. (ʘ‿ʘ) Teraz byle tylko nie ...

źródło: comment_1670351039AVtmWA3TSmU0X5ruWazraY.jpg

Pobierz
  • 19
@Krupier: bez samochodu tam trekkowałem tydzień, ceny lepsze niż na kontynencie i nie pijesz kapucziny tylko cziniese, to to samo ale tańsze i poncha do picia z alko różne smaki rewelka. Samo Funchal jest fajne i na lotnisku dostaniesz bananka xD Pico Ruivo sobie zalicz tylko musisz mieć pogodę, sama trasa jest świetna :) Warto też pójść jakąś ciekawą lewadą, klify sobie tez zobacz. Spaślakowozem wszędzie nie dojedziesz ( ͡°
@Krupier: z Machico prowadzi szlak, na klify i lewady zależy jak chcesz iść, jak nie straszny Ci namiot to jak dojdziesz do urwisk i szlakowskazu (lewo/prawo) to wyjdź kawałek wyżej jest rewelacyjna miejscówka na rozbicie namiotu, jak trafisz pogodę to noc wypas :)
@Krupier: Jedzenie cenowo prawie jak w Polsce koniecznie spróbuj bananów.

Byłem z rodzinka dwa tyg w kwietniu w lutym lecę na tydzień sam znowu tak mi się spodobało :)
@Krupier: 3500zł za 7 dni organizowane na własną ręke.Polecam wycieczkę z dragonTreeTrial a samochód z centuro 970 zł na tydzień z full ubezpieczeniem.Najlepsze jedzenie i najtaniej było tutaj https://goo.gl/maps/Zm7FGxhzKgshsFuS8

Pływanie z delfinami najtnaiej znalazłem tutaj 57 euro https://madeiradivepoint.com/product/snorkel-with-dolphins/.Udało się zobaczyć tylko małą grupe delfinów przez co nie mogliśmy pływać bo były za szybkie.Zazwyczaj grupa delfinów liczy 40 sztuk.Idź na to jak będzię ładna słonecnza pogoda.
@Krupier: no locik bardzo tani, ja kupowałem na miesiąc przed to z jedna przesiadką, bagażami dla dwóch osób 1800 zł.
My wydaliśmy łącznie na cały wyjazd 9 tys. ale to bez żadnego szczypania się.

Drogo to jest w polsce więc na maderze teraz ceny są takie same jak w polsce.

Od siebie to polecam jeszcze po prostu jeździć autem i zatrzymywać się wszędzie gdzie jest tabliczka maduracaro?(taras wydokowy)
Jeśli auto, to tylko automat! Tu znajdziesz kilka miejsca z mojej i niebieskiego wyprawy.


@porfaworek: dzięki! Automacik zawsze spoko, ale ja to lubię mieć kontrolę nad pojazdem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no locik bardzo tani, ja kupowałem na miesiąc przed to z jedna przesiadką, bagażami dla dwóch osób 1800 zł.

My wydaliśmy łącznie na cały wyjazd 9 tys. ale to bez żadnego szczypania się.

Drogo to jest w polsce więc na maderze teraz ceny są takie same jak w polsce.

Od siebie to polecam jeszcze po prostu jeździć autem i zatrzymywać się wszędzie gdzie jest tabliczka maduracaro?(taras wydokowy)


@Phoryn: 9k sporo chyba,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: moim zdaniem tylko w Funchal, z funchal w każde miejsce na wyspie w maks 40-1h. Poza tym to jest najcieplejsze miasto a tam temperatury między miastami na południu i północy to +- 5°
@Krupier: tak Ci za opla crossland na 7 dni zapłaciłem 970 zł a tyle albo więcej za Pandę zapłacisz.Nie miałem z nimi żadnych problemów.Miałem full ubezpieczenie i paliwo 3/4/. Oddałem też bak 3/4 i na drugi dzień miałem zwrot kaucji za paliwo.Ja jestem zadwoolony.Dopiero co wróciłem tak więc świeża opinia.

Ja proponuje na bazę Canico bo spokojniej niż funchal i małją dobrą plaże.Możesz też zrobić jak ja część nocy na wschodzie
@Krupier: no to może na jakąś promke trafiłem w moim terminie po 300 euro na 7 dni były pandy i fiaty a ja u nich za 200 wziałem opla

Ogólnie na maderze w sezonie wariują z cenami za auto dlatego poleciałem listopad-grudzień
Manual nie jest tam tak straszny jak kierowcy którzy naprawdę jeżdżą jak idioci, trzeba mieć oczy dookoła głowy. W okolicy Funchal szczególnie, duży ruch, wszechobecne tunele, bardzo krótkie drogi dojazdowe do autostrady i temperament kierowców (bardzo często w samochodach które w latach 90 wchodziły w dorosłość:D) to naprawdę nieciekawe combo.

Co do samej Madery - jest cudowna. Auto moim zdaniem mus żeby móc swobodnie podróżować i cieszyć się pięknem tej wyspy.

Jesli
Jeśli auto, to tylko automat! Tu znajdziesz kilka miejsca z mojej i niebieskiego wyprawy.


@porfaworek: dzięki! Automacik zawsze spoko, ale ja to lubię mieć kontrolę nad pojazdem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z rozmowy z gościem z lokalnej wypożyczalni to nie poleca automatu (choć ma w ofercie), łatwo przegrzać hamulce, w Dacii którą wynajmowałem odniosłem wrażenie że na dwójce pow 4k rpm przymykały się jakieś klapki lub fazy