Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki kraj najlepszy do #emigracja dla kogoś kto chciałby zacząć życie od nowa dla samotnego singla trochę przez to #przegryw ? Poza oczywistymi parametrami jak rynek pracy, służba zdrowia, bezpieczeństwo w którym kraju o wiele łatwiej nawiązywać nowe relacje/znajomości/przyjaźnie? Moje pierwsze skojarzenie to Ameryka Południowa ale szukam czegoś bardziej cywilizowanego. Miasto gdzie zawsze coś się dzieje, jest kultura przesiadywania w knajpach, są jakieś wydarzenia, zbierają się lokalsi, ktoś do ciebie zagada albo ty do kogoś i nie ma problemu, miejsce gdzie można iść samemu do tłumu gdzie coś się dzieje i dosłownie stać się częścią jakiejś ekipy która się dobrze bawi.
#niemcy #norwegia #szwecja #finlandia słyszałem, że ludzie mocno powściągliwi, nie tak towarzyscy i ciężko o bliższe znajomości
może #usa albo #kanada ? ewentualnie #francja #holandia
#anglia #irlandia #szkocja kojarzy mi się z kulturą przesiadywania w pubach ale nic poza tym
#hiszpania stereotypowo brzmi jak kraj z otwartymi ludźmi ale czy nie mają tam non stop kryzysu z rynkiem pracy itp?

#podroze #podrozowanie #europa #swiat #znajomosci #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638f1e5b5adff1f3a51a5059
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaki kraj najlepszy do #emigracja d...

źródło: comment_1670348873eUgZV89WMXXi8J1N1XWTEo.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jesli myślisz, że jako random bez social skilla wkrecisz się w obcym kraju, (prawdopodobnie bez języka) w życie lokalsow to możesz się mocno zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie żebym cię demotywował, ale jeśli we własnym kraju się nie udało to za granicą łatwiej nie będzie
  • Odpowiedz
@erni13: @czeki21: No ja bym się tak do końca nie zgodził. W Polsce rzeczywiście można dość często spotkać ludzi z kijem w dupie, a już ocenianie innych i brak luzu jest powszechny. Wiec nie ma co opa tak bardzo dołować. Natomiast co do pytania gdzie, to dobrej odpowiedzi nie ma, kraje południowe eu nie są kolorowe pod katem pracy, społecznie możesz tez nie pasować. Może pomysl o czymś
  • Odpowiedz
WykopowaŻyrafa: @Nolej: Zgadzam się w Polsce ciężko o kontakty chyba że jesteś zagraniczniakiem i szukasz polskich koleżanek a poza tym ludzie już 25 lat i nie myślą o znajomych tylko o swoim bąbelku (mówię o obu płciach) więc jest mocny kult rodziny a znajomi i poznawanie nowych osób idzie w odstawkę
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pomysl inaczej, wkrec sie w polonijne srodowisko.
Jedz do USA albo Kanady, i znajdz prace w polskiej firmie. Kuzyn sie przyją do mechanika samochodowego w Chicago i wpadl w grupke ziomków. Tam to jest normalne ze nowy przyjechał i po prostu wciagną cie w swoje grono.
Tam są imprezki, moze nawet poznasz dziewczyne. Jak se wyrobisz szacunek to cie ktos swojej siostrze przedstawi.
Nie zastanawiaj sie, jrdz
  • Odpowiedz
pomysl inaczej, wkrec sie w polonijne srodowisko.


@Tata_Kasi: to moze jak najbardziej pomoc, wbrew pozorom to nie tylko zgromadziska patusow, tylko:
1. co jesli jednak trafi na kiepskie otoczenie, takie z ktorym nie chce trzymac relacji?
2. rownie dobrze moze lapac jakies kregi zainteresowan w kraju, bedzie mial duzo wiecej opcji jesli mieszka w duzym miescie
3. koncepcja wyjazdu za granice ale trzymania sie glownie z ludzmi ze swojego kraju
  • Odpowiedz