Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę się odnaleźć na tym świecie. Urodzony w latach 90, tęsknie za czasami bez internetu a jednocześnie moje całe życie przeniosło się do sieci. Jest jedno uczucie, które towarzyszy mi od dziecka do teraz - chciałbym zrobić coś wielkiego, osiągnąć, zrewolucjonizować, dokonać, odkryć. Teraz myślę sobie - poświęcić się danej rzeczy, dziedzinie, nauce. Być takim Elonem na swoje możliwości. Nawet nie interesuje mnie #seks i cały ten kultu seksu. Mam to gdzieś. Zdecydowanie wolę poczucie, że mam kogoś obok, nie muszę z nikim walczyć (w kontekście matrymonialnym) i mogę robić dalej swoje. Już więcej przyjemności dają mi delikatne zbliżenia i romantyczne gesty. Nie wiem, może w jakimś stopniu jestem aseksualny, romantyczny albo mam niskie libido (chociaż teść raczej wysoki) albo jak to mówią tinderówki sapioseksualny. Dlaczego więc nie oddaje się nauce? Myślę, że wychowanie+społeczeństwo+edukacja zryły mi banie i stałem się przeciętny. Nie zły ale też nie dobry w niczym. Z każdego przedmiotu średni, coś tam wie mniej więcej na każdy temat. Wiedziałem tylko to, że mam iść schematem szkoła-studia-praca-rodzina. Nic innego nie znałem. Jako przegryw oczywiście ostatniego nie spełniłem. Nigdy nie miałem poczucia, że mogę coś więcej, wyjść poza schematy, ograniczenia. Teraz dzieciaki mają lepiej. Media pokazują, że można wszystko, rodzice nie są biedakami z czasów komuny tylko jakby tego nie wykorzystują i czasem mam wrażenie, że jesteśmy coraz głupsi. Nikt nic nie robi pożytecznego. Każdy chciałby iść na skróty no i ta cała pogoń za seksem. Wszystko opiera się wokół seksu. Mężczyźni zamiast skupiać się na rozwoju to gonią za dupą. Z drugiej strony muszą bo inaczej pociąg odjedzie..

#przemyslenia #feels #nostalgia #przegryw #samotnosc #doomer #wojak #nauka #rozwojosobisty #tfwnogf #zwiazki #relacje #90s #boomer #blackpill #mgtow #tinder

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638d19f55adff1f3a51a070e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie mogę się odnaleźć na tym świeci...

źródło: comment_1670197045d3kxDxBVlhQoybs0gFHjhM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@RolfTrapeu: nihilizm jest fajny, polecam. Wbrew pozorom bardzo wyzwalające jest uczucie że Twoje życie tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, twój pobyt na ziemi nic nie znaczy i że jesteś tak naprawdę tylko liściem na wietrze, kwestia jak do tego podejdziesz. Jedni popadają w skrajną depresję, bo życie nie ma żadnego sensu, a inni wręcz odwrotnie stają się wolni i zaczynają żyć pełnia życia i robić to na co naprawdę mają
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no chcesz zrobić coś specjalnego ze swoim życiem. Ewent. możesz zacząć korzystać w VR, wtedy kupujesz sobie kompa i takie starcitizen czy przenosisz się za pomocą moda na VR do night city z cyberpunka.
Ale mordo, uprawiaj seks na bieżąco, nie bądź freethinkerem znowu w drugą stronę.

Żeby wejść w nihilizm, trzeba uznać że straciło się życie, za życia. Moim zdaniem to niefajny pogląd, choć nie przeczę - wyzwalający.
  • Odpowiedz