Wpis z mikrobloga

Lepiej wybrać #hosting i #domena razem w jednym serwisie czy osobno to kupować? Są jakieś wady pierwszego rozwiązania? Na przykład jakieś problemy jeśli będę chciał zmienić usługodawcę?

Co brać pod uwagę jeśli chodzi o hosting? Strona docelowo postawiona na #wordpress z logowaniem użytkowników. Posiadająca ok. 500 statycznych podstron z możliwością komentowania na każdej z nich. Dziennie nie więcej niż 300 użytkowników.
  • 11
@ArcadiusK: W sumie nie ma różnicy czy to i to w jednej firmie, tylko jak już wybierz domenę w firmie, która w łatwy sposób udostępni Ci kod authinfo, gdybyś chciał kiedyś przenieść ją do innego rejestratora.
I patrz na ceny odnowień, a nie tylko pierwszej rejestracji, bo niektóre firmy kasują 1 zł w pierwszym roku, a potem za odnowienie 3 razy więcej niż u konkurencji( ͡~ ͜ʖ ͡°
@ArcadiusK ja jestem zwolennikiem w różnych firmach, jak z jakiegoś powodu zablokują Ci konto hostingowe (spam, wirus, itd) to sobie zmieniasz rekordy domeny i kierujesz na inny hosting, a jak masz w jednym i dostaniesz blokadę konta to do wyjaśnienia możesz mieć zablokowane wszystko.
Lepiej wybrać #hosting i #domena razem w jednym serwisie czy osobno to kupować?


@ArcadiusK: Domenę najlepiej kupić u firmy która nie robi ci problemów gdy chcesz ją przenieść/sprzedać. Ja zawsze biorę domenę w premium.pl, bo w każdej chwili mogę sobie w panelu wygenerować kod auth i przenieść domenę do innej firmy lub zrobić e-cesję bez żadnych weryfikacji dowodem. U innych firm trzeba przechodzić weryfikację, skan dowodu itp.
@ArcadiusK: Jeśli dobry hosting to zgłaszamy się z naszą ofertą hosting NVMe.

Znajdziesz
-najtańsza na start i przy odnowieniu oferta w tym segmencie
-tanie rejestracje i odnowienia domen
-szybkie dyski NVMe
-litespeed & Redis
-Autoinstalator i menadżer wordpress

Oferta
@ArcadiusK: Jak wordpress i chcesz mieć domenę oraz hosting w jednym miejscu to mogę polecić SeoHost. Aktywny i szybki support (ovh nie mogę zbytnio polecić pod tym względem). Tak samo większych problemów z przenoszeniem nie powinno być. Home i nazwy radziłbym nie brać. Możesz też użyć rabatu -30% na aktywację hostingu: 7777
Powodzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArcadiusK: lepiej tam gdzie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°), a zwykle to wymaga kupienia usług w różnych miejscach. Jak domena .pl to ovh, jak inna to namecheap, porkbun albo cloudflare. Hosting to polski MyDevil uciągnie, jeśli nie chcesz to Cloudways.
@Redlic: Namecheap nie jest takie tanie po przeliczeniu na złotówki. Zaś ich najtańszy pakiet "WordPress Hosting" jest tak słaby że nie poleciłbym bym go nawet za darmo. Ma problemy z obsługą wielu wtyczek, a także nie da się zrobić w normalny sposób kopii bazy danych, bo czas zapytania jest bardzo krótki i wywala błąd przy generowaniu backupu.
@ArcadiusK: W zasadzie nie ma różnicy bo w razie problemów z rejestratorem zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z rejestrem.
Możesz zerknąć na naszą ofertę na sohost®
Nasz hosting jest oparty o bardzo szybkie dyski ssd nvme oraz bardzo wydajny serwer LiteSpeed.
Do każdego pakietu rejestracja domeny .pl w cenie.
Z kodem WYKOP hosting 30% taniej.