Wpis z mikrobloga

Pytanie do Introwertyków. Czy Wy unikacie interakcji społecznych z wyboru (po prostu wolicie przebywać sami) czy byście chcieli być bardziej ekstrawertyczni, ale macie z tym problem? Jestem ekstrawertykiem i po prostu ciekawi mnie co w głównej mierze czują Introwertycy tudzież osoby wycofane społecznie. #przegryw #przemyslenia #gownowpis #pytanie

odpowiadajcie

  • Jestem Introwertykiem z wyboru (tak wolę) 45.9% (34)
  • Jestem Introwertykiem bo mam trudności w relacjach 47.3% (35)
  • Nie jestem Introwertykiem 6.8% (5)

Oddanych głosów: 74

  • 13
@gooway:

Jestem Introwertykiem bo mam trudności w relacjach

Na odwrót, powinno być napisane: Mam trudności w nawiązywaniu relacji, bo jestem introwertykiem.
Chcę zawierać relacje i próbuję poprzez "wychodzenie do ludzi", ale nie działa za bardzo xD
Bycie introwertykiem oznacza, że mogę (i chcę) przebywać wśród ludzi, ale jest to bardzo męczące jeśli trwa przez dłuższy czas
@raison_detre: Bo większość ludzi jest ekstrawertykami. Introwertycy to mniejszość społeczeństwa. Męczy cię przebywanie wśród ludzi, bo masz trudności w nawiązywaniu relacji. Gdybyś ich nie miał, to poznawanie ludzi sprawiałoby ci przyjemność. Twój problem nie wynika z introwertyzmu. Miałem w liceum w klasie jednego introwertyka. Rzadko chodził do szkoły, bo nie chciał. Ale w przeciwieństwie do mnie, potrafił nawiązać rozmowę z innymi w klasie. On sam sobie wybierał taki styl życia.