Wpis z mikrobloga

I w sumie nie wiem, co zrobić po raz kolejny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mireczki doradźcie.

Zrobić salon 33m^2 o wymiarach 8x4.13m typu "wagon tramwajowy" małym kosztem (w sumie prawie zerowym - wyburzyć ścianę z bk12), czy zrobić salon ~40m^2 o wymiarach 8x5,5m i kawałek 8x4.13m (w proporcji 5:3, czyli na 5 metrów o szerokości 5,5m przypadają 3m o szerokości 4.13m), ale wymagający założenia podciągu, skucia nośnej i zrobienia kawałków instalacji elektrycznej od nowa z bruzdowaniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardziej podoba mi się ten 40m^2 i jest o wiele bardziej ustawny + robi się połączony z kuchnią (znika korytarz), zamkniętą kuchnią oczywiśćie bo ha tfu na otwarte. Można w tej dużej części zrobić dużą jadalnię obok kuchni, w tej ciaśniejszej typowy kącik telewizyjny z narożnikami i sofami. Ale bardzo ciężko jest znaleźć ekipę, która podejmie się robienia podciągu. To jest 4m belki stalowej o masie kilkuset kilogramów. Trzeba to przełożyć przez okno w korytarzu dźwigiem, a dalej to nie wiem. Koszty ok. 5000 PLN za materiał, przewóz belki i skucie nośnej. To rzecz jasna ułamek w całości inwestycji, ale rozpiździaj ogromny.

#nieruchomosci #budowadomu #budujzwykopem

Która opcja powiększenia salonu najlepsza?

  • 33m^2 bez podciągu 27.8% (10)
  • 40m^2 z podciągiem 72.2% (26)

Oddanych głosów: 36

  • 19
@TypowyZakolak: Nie możesz zrobić porządnego wpisu z rzutem parteru, a najlepiej z rzutami w obu wariantach po zmianach? Przecież to chwila roboty w jakimś darmowym programie typu kozikaza czy homestyler. Wrzucasz ciągle jakieś opisy przebudowy, wycinki planu albo szkice pojedynczego pomieszczenia tak jak wyżej. Jak ludzie mają ci doradzić jak nie wiadomo jak wygląda cała funkcjonalność parteru oraz jak konkretne pomieszczenia korespondują ze sobą, jakie i gdzie mają okna itd. Zrób
@TypowyZakolak: jakbym potrzebowała salonu 20 metrów i dała się przekonać presji społecznej do większego, to bym zrobiła bezkosztowo 30. Ale widzę, że jestem w mniejszości, wszyscy łącznie z Tobą wpadają w tryb upgradowania na maksa.

Z drugiej strony - ani 30, ani 40 to nie jest taka przestrzeń, żeby się zgubić, zagospodarujesz bez problemu, nawet jak wolisz małe.
Ale bardzo ciężko jest znaleźć ekipę, która podejmie się robienia podciągu. To jest 4m belki stalowej o masie kilkuset kilogramów. Trzeba to przełożyć przez okno w korytarzu dźwigiem, a dalej to nie wiem.

@TypowyZakolak: Albo będą dźwigać w 8 chłopa ryzykując życiem albo wypożyczą taki podnośnik i zrobią bezpieczny montaż w jeden dzień. Opcja standardowa to miarowe podnoszenie na przemian lewej i prawej części belki i zabezpieczanie się stojakiem budowlanym. Docelowe
@BHN_LLU: A po cholerę mi aneks w domu ;) Kuchnia normalna osobno, 11m2.
Drążyłem temat aranżacji w wersji 40m2 póki co ;) Teraz rozważam jeszcze opcję 33m bez łączenia z korytarzem. Taniej, ale mirkom się chyba nie podoba sądząc po wynikach ankiety :)
@TypowyZakolak: ja też jestem za oddzielna kuchnia dlatego pytam. Niteczki Ci chętnie doradza ale weź pod uwagę że pewnie będzie cię to kosztowało kilkadziesiąt koła, albo kupę roboty. Domyślam się że ten prostokąt będzie miał jakieś 4x8m, dla mnie to olbrzym, mam w mieszkaniu salon mniejszy niż 20m2 i jest zajebiście, 33 metry to hangar.

A zrób jak zechcesz, to tylko portal z obrazkami
@BHN_LLU: Wiesz, może i portal z obrazkami, ale jednak oddaje gusta i potrzeby ludzi, zwłaszcza młodych - potencjalnych klientów w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo mogę się upierać, że moje blokerskie pomysły są najlepsze na świecie (dla mnie są), ale kto mi to potem kupi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie możesz zrobić porządnego wpisu z rzutem parteru, a najlepiej z rzutami w obu wariantach po zmianach?


@sixty-five: też tego nie czaje. Trafiłem na poprzedni wpis gościa i chciałem mu doradzić na temat schodów w salonie ale wrzucił jedynie ułamek planu parteru (jedno pomieszczenie) do trgo zamalowany w połowie swoją koncepcja.

A na pytanie o całość moje czy innego Mirka odpowiadał 'a potrzebne, nie mogę teraz wrzucić' itp

Ciekawe co tu