Wpis z mikrobloga

Przed chwilą uczestniczyłem w kolizji. Właśnie czekamy na policję, Czyja to wina? Ja jechałem żółtym, a drugi kierowca czerwonym. On mówi, że to niby moja wina, bo to ja mu wjechałem w tył xD. A mi się wydaje, że to on mi wymusił pierwszeństwo. Wrzucam zdjęcie podglądowe.

#polskiedrogi #drogi #motoryzacja #ruchdrogowy #policja
Pobierz derton778 - Przed chwilą uczestniczyłem w kolizji. Właśnie czekamy na policję, Czyja ...
źródło: comment_1670070708UECcyzTLjcDdY7BCt6TnzJ.jpg

czyja wina

  • żółty 77.8% (428)
  • czerwony 22.2% (122)

Oddanych głosów: 550

  • 153
@derton778 #!$%@? rondo rataje.... Wina czerwonego. Znakowanie na tym rondzie to jest abstrakcja... Jechałem ostatnio tak jak Ty i wylądowałem na pasie do zawracania bo facet mnie zepchnął w taki sposób jak Ciebie.
Absurdem jest to, że po tym incydencie, sprawdzałem na fotkach z góry kto popełnił błąd bo sam zwatpilem... Śmiech na sali, żeby uczyć się jeździć po rondzie ze zdjęć w internecie... Pozdro
@derton778 jak tak czytam komentarze ludzi tutaj to potem się dziwić, że 3/4 osób jeżdżących na tym rondzie to same ułomy ( ͡° ʖ̯ ͡°) od razu widać, że jego wina to typ będzie Ci mówił, że tam przerywana jest i mógł Ci tam wjechać czyli olać znaki poziome i pionowe bo ma kreskowaną linię....takich ludzi z automatu powinno się namierzać i wysyłać na obowiązkowy kurs ( ͡
@derton778: A KTO KIEROWCĄ KUrr\/\/A JEST?!

PS. Czerwony nie miał prawa się tam znaleźć bo jego pas ma nakaz jazdy na wprost a Twój do skrętu. Wygrałeś darmowy warsztat i klepanie fury Mireczku :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: jakby było dobrze oznakowane to by się wyżej nie kłócili, linie sugerują że może tak jechać
edit: ok, dopiero zobaczyłem że to rondo ze światłami, pewnie stąd takie #!$%@? w liniologii
@derton778: Padaką tych skrzyżowań jest to, że ludzie traktują je jak wielopasmowe ronda i tak próbują się na nich zachowywać - zmieniać pasy itp. Oznakowanie, ani szkolenia zdecydowanie w tym nie pomagają. Znam takich ludzi, którzy za nic w świecie nie chcą zrozumieć, że przed skrzyżowaniem uwala się na pasie ze strzałką, która go interesuje, a potem jedzie jak po sznurku. Widzą znak C-12 (moim zdaniem błędnie stawiany w taki miejscu)
@msichal: jak sie jedzie to wszystko jest jasne. Problem sie robi jak ktos jedzie w lewo a strzalki wyraznie kilkukronie mowia, ze z jego pasa mozna jechac tylko prosto. Przed modernizacja bylo to mniej czytelne, a teraz trzeba byc ignorantem zeby tam zle pojechac. Jest do dupy, bo jest duze, trzeba pilnowac tramwajow, potrafi sie zapchac przy wzmozonym ruchu (jak nizej)

Doslownie 1.5 godziny temu robilem zawracanie od strony opa na
miałem sytuację że jakąś głupia #!$%@? mnie strąbiła i prawie była stłuczka przy takim samym manewrze. Aż zacząłem wątpić w siebie, ale na Rondzie Rataje w Poznaniu to notoryczne, chociaż teraz będę żył w świadomości że jako ten żółty, nie będę winowajcą. Ale też widzę że masa tu baranów, którzy nie znają się na przepisach, chociaż będę spokojniejszy, jak ktoś mnie w końcu trafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derton778 wszyscy co piszą, że mógł zmienić bo miał przerwana to debile. Ta przerywana jest dla tych co wjeżdżają następnym zjazdem, żeby mogli przejechać na wprost, jeśli czerwony miał znak, że ze swojego pasa może jechać tylko w prawo albo na wprost to nie może tam zmienić pasa. Tak samo jak są skrzyżowanie że światłami i wyspa na środku, wszędzie będą linie przerywane, bo inaczej ci co jadą w poprzek musieliby jeździć
Wyjeżdżacie z podporządkowanej w jednokierunkową (np. w prawą stronę). Patrzycie czy z lewej nic nie jedzie i ruszacie ale uderza w was koleś który jechał pod prąd główną.

Powinniście mu ustąpić ale on nie mógł się tutaj znaleźć. Mniej więcej taka sama sytuacja.
jak nie udowodni skoro na rondzie są światła i tylko stamtąd mógł jechać?


@derton778: On odpowie za jazdę z pasa na wprost w lewo. Ty za to za kolizję jeśli celowo w niego wjechałeś ale nie ja jestem od ustalania takich faktów a sąd.

Czy jadąc pasem do jazdy TYLKO na wprost możesz skręcic w lewo?


@Mekeke2: Jeśli zmienisz pas na taki do skrętu w lewo to tak, możesz skręcić
@derton778: @hirko: skoro tak, to jest zjeb.. oznakowanie na maxa. Od kiedy jazda na wprost na rodzie oznacza zjazd z tego ronda?
Przykłąd z tego samego ronda - oznakowanie pionowe pokazuje, że na rondzie można skręcić w prawo z pasa skrajnie prawego, więc skoro na kolejnym pasie jest znak jazda tylko na wprost to logiczne się by wydawało że pomarańczowy nie może zjechać z ronda na najbliższym zjeździe .... no
Pobierz Adammik - @derton778: @hirko: skoro tak, to jest zjeb.. oznakowanie na maxa. Od kiedy...
źródło: comment_1670102731Ghs4glc0pWNrTdowGd45O0.jpg