Wpis z mikrobloga

Przed chwilą uczestniczyłem w kolizji. Właśnie czekamy na policję, Czyja to wina? Ja jechałem żółtym, a drugi kierowca czerwonym. On mówi, że to niby moja wina, bo to ja mu wjechałem w tył xD. A mi się wydaje, że to on mi wymusił pierwszeństwo. Wrzucam zdjęcie podglądowe.

#polskiedrogi #drogi #motoryzacja #ruchdrogowy #policja
derton778 - Przed chwilą uczestniczyłem w kolizji. Właśnie czekamy na policję, Czyja ...

źródło: comment_1670070708UECcyzTLjcDdY7BCt6TnzJ.jpg

Pobierz

czyja wina

  • żółty 77.8% (428)
  • czerwony 22.2% (122)

Oddanych głosów: 550

  • 153
no i tym samym dla wjeżdżających jest sugestia, że oznakowanie jazdy na wprost to jest jazda po rondzie.


@Adammik: Nie rozumiem tego zdania. Wyjaśnisz?
Jak ktoś jest pomarańczową linią to musi zjechać zjazdem nr 2 (czyli na wprost).
Znakowanie na tym rondzie to jest abstrakcja... Jechałem ostatnio tak jak Ty i wylądowałem na pasie do zawracania bo facet mnie zepchnął w taki sposób jak Ciebie.


@Nalejmizupy: z czym widzisz tutaj problem? To, że ktos nie trzymał pasa i cie zepchnął to wina źle zaprojektowanego ronda?
Dla mnie wszystko jest czytelne, pasy, znaki poziome, wiadomo z ktorego się skręca, mamy jeszcze światla dla bezpieczenstwa aby sie nie #!$%@? pod tramwaj
@derton778: To fajne macie ronda w tym Poznaniu xD

Ale jak się spojrzy na nie trochę dłużej, to zaczyna to mieć sens. I rzeczywiście miałeś pierwszeństwo w tej sytuacji.

Z drugiej strony - po co jadąc prawym pasem zjeżdżać na lewy, skoro oba wyprowadzają na ten sam zjazd? Takie oznakowanie poziome to pchanie się w kolizje.
@Mekeke2 myślę, że malowanie pasów mogłoby zostać w jakiś sposób poprawione bo problem istnieje tylko i wyłącznie podczas ostatniego etapu jazdy po rondzie gdzie zlewają się przerywane dla samochodów wjeżdżających z prawej strony a tymi, które wyznaczają tor jazdy dla naszego pojazdu. Nie mówię, że to wina źle zaprojektowanego ronda ale ewidentnie jest jakiś problem skoro codziennie są tam kolizję.
@derton778: Oboje - on, bo nie zastosował się do znaku strzałki, a Ty, bo nie zwróciłeś uwagi na to, co koleś odwalił i zmieniłeś pas.
Na przyszłość traktuj wszystkich uczestników ruchu jak debili.
@Nalejmizupy: nie, oznakowanie poziome jest poprawnie wymalowane. Muszą tam byc przerywane linie chociazby dla samochodow jadących z Krolowej Jadwigi.
Na kazdym rondzie tak jest.
To, że ktos nie umie trzymać sie swojego pasa to chyba jest albo ślepy albo jest debilem. Są linie wyraznie narysowane, wiec jak to mozna pomylic pasy patrząc na znaki poziome i pionowe? Jadę prosto to jadę prosto moim pasem i elo.
Jak ktoś jest pomarańczową linią to musi zjechać zjazdem nr 2 (czyli na wprost).


@Mekeke2: nie zjeżdża się z ronda jadąc na wprost (°° , z ronda można zjechać tylko skręcając w prawo, czyli oznakowanie pionowe jest poprawne, a poziome wprowadza w błąd. Zwróć uwagę, że znaki pionowe pozwalają na skręt w prawo, ale poziome już nie :O

btw. napisałeś musi,
btw. napisałeś musi, wg filmiku instruktażowego pomarańczowy nie musi zjechać zjazdem nr 2, może zjechać nr 1 (zaznaczyłem na czerwono) mimo, że ma nakaz jazdy po rondzie.


@Adammik: Musi zjechać zjazdem numer 2. Nie może zjechać zjazdem nr 1, bo jadąc od strony Katowickiej ustawił się na pasie do jazdy na wprost czyli musi opuścic rondo zjazdem nr 2 (K. Jadwigi)
Gdyby chciał zjechac zjazdem nr 1 to musialby sie ustawić
@Mekeke2: no właśnie milion interpretacji .... bo ktoś tutaj uzależnia znaki na jednym pasie od tego w jaki sposób ktoś wcześniej znalazł się na tym pasie. TO jest dopiero wybiórcze stosowanie się do oznakowania.