Wpis z mikrobloga

I komuś udawało się kiedyś uzyskać takie odszkodowanie? Jaki był odsetek ludzi, którzy w ostatnim miesiącu ubezpieczenia, z premedytacją niszczyli sprzęt?


@Vader-Poland: Z tego co widziałem to przy małej elektronice na 100 osób, którym coś się zepsuje pojawi się może 10 osób i jedna osoba co będzie próbować cwaniakować i nadużywać zasad. Pozostałe ~90 osób daje sobie spokój, nie wie gdzie ma paragon, chce i tak nowszy model itp itd.

Koszt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: nawet na ich stronie nie było możliwości kupna poszczególnych modeli na tych samych warunkach ratalnych. Jedne były tylko 3x0% inne 20x0% a inne dostawały opcje innych podziałów ratalnych w zależności od wybranej opcji dodatkowej. Sam sobie tego nie wymyśliłem. To nie tylko kwestia "naganiacza" w sklepie, ale normalnej sprzedaży internetowej.
@Vader-Poland: Miałem to ubezpieczenie na tv w ergo hestia, zepsuło mi się po gwarancji 2 razy podświetlenie matrycy, najpierw padła jedna lampa, naprawili, potem padła kolejna to serwis wymienił wszystkie na wszelki wypadek xD także przydało się i koszt się zwrócił bo ubezpieczenie kosztowalo jakieś 250zl a napraw zrobili za ponad 500
Na koniec odpowiadam zawsze, że "panie, przecież ja to mam ubezpieczone jako ruchomość domowa".


@Krachu: zwykłe ubezpieczenie od ruchomości obejmuje uszkodzenie przez właściciela i wypalenia oled?
Mi zawiasy się rozsypały przed końcem gwarancji to wymienili całą nową górę z ekranem wiec przydała się gwarancja. Ale ogólnie bralbym tylko w wypadku jak coś mocno ekspoatujesz i pewnym trzeba być że coś nie dociagnie do końca gwarancjim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: nawet na ich stronie nie było możliwości kupna poszczególnych modeli na tych samych warunkach ratalnych. Jedne były tylko 3x0% inne 20x0% a inne dostawały opcje innych podziałów ratalnych w zależności od wybranej opcji dodatkowej. Sam sobie tego nie wymyśliłem. To nie tylko kwestia "naganiacza" w sklepie, ale normalnej sprzedaży internetowej.

@Nadaske:

Wiem, że są różne opcje. Chodziło mi o to, że jeśli sklep oferuje 50 rat 0% to te
co? jakie ma znaczenie inflacja przy wyborze systemu kupna? i co te raty zmieniaja?

odp

@nobrain: kupujesz telefon za 5k i spłacasz 20 rat po 250zł miesięcznie. Jak będziesz spłacał ostatnią ratę to twoje 250zł po 1,5 roku będzie warte jakieś 20% mniej. Realna wartość raty spada z miesiąca na miesiąc.