Wpis z mikrobloga

Hej Mirko!

Musimy powiedzieć STANOWCZE NIE powoływaniu cywili (Mężczyzn) do wojska!!!

Jak wszyscy wiemy, PiS już nie raz gotował żabę testując jak zareaguje społeczeństwo.
Skoro tak, to myślę że warto nagłaśniać sprawę gdzie się da, aby podchwyciły też inne media.
Niech im się zapali pod dupami, idealnie przed wyborami. Na pewno spodoba im się łatka "PiS chce mobilizować polskich mężczyzn do wojska"

Zapraszam do nagłaśniania: https://www.wykop.pl/link/6926761/mowimy-stanowcze-nie-powolywaniu-cywili-mezczyzn-do-wojska/

#polska #bekazpisu #przegryw #pieklomezczyzn #obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #niebieskiepaski #afera
Polska5Ever - Hej Mirko!

Musimy powiedzieć STANOWCZE NIE powoływaniu cywili (Mężcz...

źródło: comment_1669986922V6i5gNEEWBWmpVTOyk4La0.jpg

Pobierz
  • 126
Moim zdaniem powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa, przynajmniej można było się nauczyć trochę życia, zawiązać znajomości, uhartować. A teraz normą jest 20 latek z depresją, kocimi uszkami i pytający czego powinien użyć do wykręcenia śrubki z deski żeby mu przypadkiem ręki nie urwało.


@Kaerovsky: o to to! Sam bym chętnie poszedł na szkolenie, obył się z bronią, sprzętem i zasadami. Syreny alarmowe dzisiaj służą tylko pod upamiętnienia. Długo nie wiedziałem, że
@Lucider5: Manipulujesz, nie jest się z automatu w pasywnej rezerwie po komisji, jeśli nie było się na ćwiczeniach.


@DamianO1995: to na jakiej podstawie wcr wzywają na ćwiczenia cywili? W znalezisku wczoraj wrzucali przepisy z nowej ustawy, każdy po komisji jest w pasywnej rezerwie.
@Kaerovsky

prawo w Polsce jest tak skonstruowane że możesz odwołać się praktycznie od każdej decyzji czy wezwania, więc mając wystarczająco dobre argumenty na pewno jest możliwość odroczenia szkolenia

Gdy nie było pisu tak było kolego. Teraz zmienili tryb odwolywania. Nie odwołujesz się do sądu tylko do wyższego stopniem organu w wcr(chyba, w każdym razie do kogoś z wojska a nie do sądu) i odwołanie nie zawiesza terminu na stawienie się w jednostce,
@Lucider5: w polsce do wielu rzeczy nie ma podstawy a to robia, wiec roznie bywa. ustawa jest troche sliska, bo jak sie doczytasz to zolnierz pasywnej rezerwy a pasywna rezerwa to nie to samo. zolnierze rezerwy teraz sa zolenierzami pasywnej rezerwy, natomiast aby byc zolnierzem rezerwy wedlug poprzedniej ustawy to musialesz zlozyc przysiege. jak nie skladalem wiec zolnierzem rezerwy nie bylem, wiec teraz jestem tylko w rezerwie pasywnej. w nowej ustawie
Jak najprościej zdegradować swoją kategorie wojskową ? Od ponad roku mam silne zaburzenia snu nadwagę i pewnie coś innego się znajdzie co będzie potrzebne tylko chodzi o jak najprostszą i skuteczną ścieżkę