Wpis z mikrobloga

Hej Mirko!

Musimy powiedzieć STANOWCZE NIE powoływaniu cywili (Mężczyzn) do wojska!!!

Jak wszyscy wiemy, PiS już nie raz gotował żabę testując jak zareaguje społeczeństwo.
Skoro tak, to myślę że warto nagłaśniać sprawę gdzie się da, aby podchwyciły też inne media.
Niech im się zapali pod dupami, idealnie przed wyborami. Na pewno spodoba im się łatka "PiS chce mobilizować polskich mężczyzn do wojska"

Zapraszam do nagłaśniania: https://www.wykop.pl/link/6926761/mowimy-stanowcze-nie-powolywaniu-cywili-mezczyzn-do-wojska/

#polska #bekazpisu #przegryw #pieklomezczyzn #obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #niebieskiepaski #afera
Polska5Ever - Hej Mirko!

Musimy powiedzieć STANOWCZE NIE powoływaniu cywili (Mężcz...

źródło: comment_1669986922V6i5gNEEWBWmpVTOyk4La0.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@Kaerovsky: a najlepsze jest to ze w nowej ustawie jest zapis, ze od powolania na cwiczenia nie mozna sie odwolac do wlasciwego sadu administracyjnego, przypadek - nie sadze ;-)
  • Odpowiedz
@Lucider5: Ma obowiązek się stawić i jest to karalne na podstawie art. 681 ust. 3 Ustawy. Mam wątpliwość co do tego, czy ten artykuł może być interpretowany szeroko, nie znalazłem nigdzie katalogu spraw, w jakich można wzywać osobę, która jest tylko po komisji. Nie wiem, czy w tym wypadku, ale nie stawienie się jest karalne.

I odmowa poddania się badaniom lekarskim jest karalna. Nic więcej w takim przypadku, gdy wzywają, jak
  • Odpowiedz
@pasta88: Pytałem cię o konkretny artykuł tej ustawy, gdzie znalazłeś ten zapis: a najlepsze jest to ze w nowej ustawie jest zapis, ze od powolania na cwiczenia nie mozna sie odwolac do wlasciwego sadu administracyjnego, przypadek - nie sadze ;-)

Tę ustawę to wertuję właśnie.
  • Odpowiedz
@DamianO1995: prosze bardzo:

Art. 122. Odwołanie od decyzji wydanych przez właściwe organy
1.
Od decyzji wydanych przez właściwe organy w sprawach określonych w ustawie żołnierz może wnieść odwołanie do organu wyższego stopnia, na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego, i skargę do właściwego sądu administracyjnego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Odpowiedz
niech armia zawodowa nas broni + ochotnicy


@Dietetyq: Nigdy armia zawodowa + ochotnicy nie wystarczyła do obrony kraju, niestety potrzebne są rezerwy. A te lepiej szkolić przed wybuchem konfliktu a nie już w trakcie. Oczywiście, można by to zrobić w bardziej cywilizowany sposób, jak np. szkolenia weekendowe.
  • Odpowiedz