Wpis z mikrobloga

Zerknąłem sobie na tegoroczne #adventofcode, no i ogólnie rzecz biorąc, większego problemu z rozwiązaniem tego nie mam, ale jak porównuje sobie moje rozwiązanie z innymi, którzy wrzucają na Reddit, to mój kod to wielkie gówno. I to nie tylko w tym, ale jak robię czasem jakiś leetcode czy inne codewars, to jest to samo. Dzielenia, modulo, przesunięcia bitowe, nie potrafię ogarnąć, jak oni na to nawet wpadają.
Zdecydowanie muszę podszkolić algorytmikę, macie na to jakieś rady? Jakieś fajne, porządne źródła? Ewentualnie co jeszcze oprócz algorytmiki podszkolić, żeby wpaść na takie rzeczy i pisać lepszy kod?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #algorytmy
  • 12
@zmarnowany_czas: tylko czy kod ze sztuczkami jest "lepszy" bo wygląda na bardziej skomplikowany? Tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) kod ma być czytelny przede wszystkim, jeśli taki jest Twój to bym nie wpadał w żadną depresję. Na bank losowa osoba wolałaby pracować z kodem który napisałeś, bo takie kombinowanie i sztuczki mogą się źle skończyć (,)
czytałem kiedyś
- https://helion.pl/ksiazki/algorytmy-wydanie-iv-robert-sedgewick-kevin-wayne,algo4v.htm#format/e
i
sobie moje rozwiązanie z innymi, którzy wrzucają na Reddit, to mój kod to wielkie gówno


@zmarnowany_czas: nic mnie bardziej nie denerwuje jak ktoś robi jakąś na prawdę prostą rzecz i zamiast używać do tego najprostszych dostępnych rzeczy typu if jakaś pętla czy coś zaczyna cudować żeby zaoszczędzić dwie linie kodu po czym wychodzi mu jakieś metaprogramowanie, przesunięcia bitowe i inne cuda bo musi pokazać jaki to on kod pisze XD
Pobierz P.....1 - > sobie moje rozwiązanie z innymi, którzy wrzucają na Reddit, to mój kod to...
źródło: comment_1669971061WgdnHNg9YQxqmOaYkSFsNL.jpg
@zmarnowany_czas: @slabehaslo: @Positano1: ale przecież niektórych rzeczy nie da się napisać dobrze zoptymalizowanych bez tych "tricków", sztuczek. W ogóle to brzmi jak nazewnictwo osób, które czegoś po prostu nie rozumieją, stąd zarzuty, że jest nieczytelne. Można napisać coś w najgorszej złożoności (brute force) ale rozwiązania lepsze, zawsze będą miały jakieś matematyczne/programistyczne smaczki. Z cyklu matematyka nie jest potrzebna do programowania. Jak chcesz być dobry to jest. Polecam ci od
@muchatse: nie no, OP raczej sterownika nie pisze. Troszkę przesadzasz twierdząc, że jak jest prosto to od razu prostacko i że będzie najgorsza złożoność ( ͡° ͜ʖ ͡°) algorytm można zaimplementować tak samo czytelnie jak i nieczytelnie, można napisać prosto i czysto, a zwijaniem zajmie się optymalizator kompilatora

Z cyklu matematyka nie jest potrzebna do programowania.

@muchatse: nikt tu nie powiedział, że nie jest
@slabehaslo: nie no jasne, możesz napisać skomplikowane rzeczy w sposób czytelny, mam tu na myśli czysty kod ale jednak jeśli ktoś nie rozumie skąd to się bierze to i tak pozostanie to nieczytelne :)