Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy
Co zrobić, żeby się podciągnąć na drążku? Obojętnie czy nachwytem, czy podchwytem, nie mogę przejść przez "pierwsze" zgięcie. Jak zaczynam z delikatnie ugiętymi łokciami, dosłownie kilka stopni, to nie mam problemu, ale z całkowitego zwisu nie ma opcji. Jak przejść ten etap? Negatywami już po prostu rzygam xD
  • 23
@Limonene: u mnie samo się samo się naprawiło (a nigdy przedtem nie mogłem się podciągnąć) ćwicząc oporowo greyskull lp+arms i po jakoś dwóch miesiącach te 5-6 razy z pełnego zwisu się podciągnę. Ofc kiedy w planie miałem pociąganie podchwytem to korzystałem z tej maszyny do podciągnięć co popycha od dołu.
@Limonene: pytam, bo najczesciej ludzie zadaja takie pytania, a nie sa po prostu sprawni fizycznie. ja tez na poczatku nie moglem sie podciagnac ani razu, ale nachwytem. troche poboksowalem, troche potrenowalem na silce, takze z masa wlasnego ciala, wiadomo micha i po miesiacu okolo juz szlo w gore.
@j0shva: tak, ogólnie sporo ćwiczę siłowo, ale tego jednego nie mogę przejść. Serio dosłownie 5-10 stopni ugięcia wystarczy i jest git, podciągnę się kilka razy, ale z totalnego zwisu nie ma szans
@j0shva: no robię pompki, przysiady, deski, bridge, martwy ciąg na jednej nodze itd, nawet na rękach umiem stać. Generalnie trenuję akrobatykę powietrzną i tam wszystko polega na pracy z ciężarem swojego ciała, więc jestem dosyć wprawiona, ale wkurza mnie już ta jedna rzecz, bo czasami bardzo doskwiera xD
@Limonene:
mozesz tez zaczac od tego, zeby wejsc na jakies podwyzszenie i robic tylko powolna faze opuszczania sie, skupiajac sie na technice. oprocz tego skup sie, zeby robic duzo cwiczen z wlasna masa ciala. i podciagaj sie takze z podwyzszen. oprocz tego mozesz wybic sie i zatrzymac sie na pierwszym zgieciu, broda przy drazku albo jak najblizej sie da i powoli, technicznie opuszczasz sie na dol i znowu w gore. na
@Limonene: ale jak chodzi o chwyty na poczatek to polecam taki normalny, cos pomiedzy barkami a szerokim chwytem i do tego jeszcze wlasnie szeroki. i cierpliwosci, wiekszosc osob kilku podciagniec uczy sie kilka miesiecy - rok.
@Limonene: to może ćwicz dodatkowo sam ruch spięcia łopatek na dole ruchu? Na necie znajdziesz scapula pull ups jakoś tak albo na wyciągu ustaw tyle kg ile dasz radę z pełnego rozciągnięcia do 1/3 ruchu na dobicie po podciąganiu? Ja jak nie mogłem się podciągnąć więcej niż 3 razy to katowałem wyciąg aż mogłem się podciągnac 5 czy 6 razy
@j0shva: no tylko to są rady dla początkujących, którzy totalnie nic nie mogą zrobić, a ja z delikatnego zgięcia łokci jestem w stanie się podciągnąć 5-6 razy bez żadnego problemu, wracając do delikatnie ugiętych łokci. Brakuje mi tego jednego etapy, żeby ze zwisu pokonać zgięcie

podciagaj sie takze z podwyzszen. oprocz tego mozesz wybic sie i zatrzymac sie na pierwszym zgieciu

Nie muszę podskakiwać ani nic takiego, wystarczy, że stanę na
@Limonene: możesz robić negatywne tylko w zakresie który jest problematyczny tzn zaczać od 90 stopni ugięcia ramion do całkowitego zwisu, powinnas skupić się na tym żeby ostatni faza ruchu była jak najwolniejsza, na tyle ile dasz radę, nawet możesz się zatrzymać przy samym końcu.

Jeżeli masz dostęp do siłowni możesz robić ćwiczenie lat pulldown w pełnym zakresie ruchu z obciażeniem 70-80% twojej wagi ciała.

To są metody które możesz wprowadzić, ale
@Limonene: https://www.smithsonianmag.com/smart-news/women-cant-do-pull-ups-not-so-fast-94631658/
tl;dr - musisz więcej #!$%@?ć, plus to co j0shva pisał o opuszczaniu - ale nie jak dla początkujacego/debila że broda nad drążek i powoli w dół, ale ciśnij ten moment między podciągnięciem a prostymi łapami możliwie wolno i kontrolowanie żeby wzmocnić core i łapy, i w końcu kiedyś się powinno udać xD
Mi chyba z 9 miechów zajęło przy łapach jak makaroniki żeby się od zera podciągnąć, a wtedy
@Limonene: nie, po prostu w cwiczeniach z wlasna masa ciala stosunek sily do wagi gra kluczowa role. bez wzgledu na plec.
i troche sie zagalopowalem, a to, ze mozesz robic caly zakres opuszczania sie, to dobrze. gorzej jakbys go nie mogla zrobic. wiec trenuj opuszczanie sie ze zgietych rak do wyprostu, mozliwie najwolniej i poprawnie technicznie. przy takiej sytuacji mozesz potrenowac na sciaganiu wyciagu gornego. i to co Ramzes napisal -