Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak ktoś nie odczuwa praktycznie pozytywnych emocji to do jakiego specjalisty najlepiej iść?
Bo mam tak że w sumie lubię robić niektóre rzeczy np jeździć rowerem oglądać tv ale totalnie nic przy tym nie czuję. Takie dość mocno obojętne to jest ale nadal chce to robić.
Z tego co wyczytałem to zapewne jest to anhedonia.
W sumie głównym problemem z tym jest taki że moje libido jest praktycznie zerowe + mimo posiadania dziewczyny prawie nic nie czuję. Mimo że twarz sama się uśmiecha jak ją widzę i nawet trudno to kontrolować tak jak było to przy zauroczeniach kiedyś no i ogólnie chce z nią spędzac więcej czasu niż z innymi ludźmi.
#depresja #samotnosc #strach #niemoc #pomoc #feels #pomoc #psychologia #psychiatria

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63886e6d4bf3873caced45f1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@Czimchik: Złośliwy jesteś, współczuję. Detoks dopaminowy działa na tej samej zasadzie co każdy detoks, jest świetnym sposobem na OBNIŻENIE podstawowego poziomu dopaminy, to jest fakt, polecam wykłady profesora Hubermana na youtubie o dopaminie, Tobie i OP.
@Czimchik: Wiem na jakiej zasadzie "działa dopamina". "Dopamina działa", a raczej motywacja, bo o tym rozmawiamy, działa dokładnie na zasadzie mniejszego lub większego poziomu dopaminy. Detoks dopaminowy, to oczywiście tylko nazwa, detoks w tym wypadku ma pomóc przywrócić podstawowy poziom dopaminy do normy, polecam wygooglować "dopamine baseline". Pomyliłem się i napisałem, że abstynencja spowoduje obniżenie poziomu, choć powinienem napisać uregulowanie poziomu podstawowego, może stąd ta dyskusja? Jeśli masz problem z motywacją,
@Jejusauas: bzdury za bzdurami

kiedy masz problem "z motywacją" możesz mieć w rzeczywistości problem z depresją i w takim wypadku nie zamykasz ludzi w pokoju bez internetu, muzyki, znajomych, ale aktywizuje się żeby docierało jak najwięcej bodźców wprowadzających w ruch i emocje

jeśli powiesz komuś z depresję, żeby odłożył na bok wszystkie aktywności jakie sprawiają mu satysfakcję, to koniec końców mówisz mu żeby dalej miał depresję

na ciebie zadziałało, bo byłeś