Wpis z mikrobloga

Nauka nowego języka od zera.
Zajęcia indywidualne czy grupowe? Co da szybsze efekty w stosunku do ceny? Zajęcia z polskim lektorem czy Nativem?

#naukajezykow #jezykiobce #ankieta

Które?

  • Indywidualne, Polski Lektor 18.5% (5)
  • Indywidualne, Native 51.9% (14)
  • Grupowe, Polski lektor 18.5% (5)
  • Grupowe, Native 11.1% (3)

Oddanych głosów: 27

  • 9
@AryanWonderBoi: jednak grupa, oswoisz się nie tylko z wymową jednej osoby, zresztą nie tylko dlatego, mózg nie przyswaja non stop przez godzinę, potrzebuje chwili na akumulację materiału. Byle nie 30 osób na raz, tak do 5-6 jest bardzo dobrze. Raczej native ale najlepsze efekty daje kombinacja, polski lektor, który ogarnia specyfikę problemów Polaka z tym konkretnym językiem i schematy gramatyczne oraz native do pogadania.

Najwięcej i tak wyciągniesz z systematycznego używania,
@krystal_Tri_tapik: najbardziej to bym chciał grupę 2osobowa, ale jako że jednocześnie chciałbym uczyć się słownictwa branżowego, to mam rozkmine jak do tego podejść. Mógłbym wziąć na początek kurs grupowy a później przeskoczyć na kurs indywidualny już pod większym kątem właśnie nauki języka branżowego.
Z drugiej strony, nauka indywidualna to też jakaś tam swoboda i poczucie prywatności (tak to nazwijmy) oraz dostosowanie tempa nauki stricte pode mnie.
Uczęszczałem na angielski właśnie w
@AryanWonderBoi: rozejrzyj się za nagraniami z wykładów, konferencji, może jakiś vloger pasjonat tematu, którego język chcesz przyswoić. Na pewno teksty z branży, możesz zacząć od szkiców czy wykresów z objaśnieniami, równolegle przysł#!$%@? się wykładom, nawet jeśli za cholerę nie rozumiesz pojedynczych słów, wiesz o czym mówią i załapiesz najczęściej używane frazy/zlepki wyrazowe.

Jak w każdej nauce, to motywacja/cel wyznaczają efekty. Cała reszta to jedynie techniczne szczegóły. Jeśli idzie o kursy językowe,
@AryanWonderBoi: a ja polecam miks grupowych z indywidualnymi z tym samym prowadzącym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem 2 razy w tygodniu grupowe i dodatkowo wykupiłem sobie raz w tygodniu indywidualne, żeby sobie nadrobić, bo dołączyłem w trakcie kursu, a jak już nadrobiłem to można było sobie pogadać na luzie na różne tematy.

Jak chcesz branżowego języka się dodatkowo uczyć to myślę że idealne połączenie.
@AryanWonderBoi jak to tylko w twoim zasięgu to bież od razu z nativem. Jest mniejsza szansa, że w przyszłości będziesz kaleczyć język a znam mnóstwo osób na C2 którzy mają okropną wymowę. A grupa czy samodzielne to zależy od preferwncji. Na pewno unikaj dużej grupy a celuj w 3-6. Sam uczyłem się na którymś etapie w taki i taki sposób. Milej wspominam zajęcia w grupie bo prościej jest sobie pogadać z kimś