Wpis z mikrobloga

Służba zdrowia w tym kraju to jest jeden, wielki żart XD

Przytkało mi się ucho, bywa. Płukanie nie pomaga to sobie myślę, że skorzystam z naszej fantastycznej służby zdrowia, bohaterów covida, legendarnych medyków.

W sumie w składkach to już odprowadziłem pierdyliard, luzem dobre auto można by z tego kupić.

Szpital na rogu, pierwsze pytanie czy jestem tu zapisany.

No nie. XD Nigdy nie potrzebowałem, proszę powiedzieć co i jak.

PAN POCZEKA

30 minut później XD

"No tu som formularze, ale my mamy jednego laryngologa i jest na zwolnieniu"

"Pójdzie dalej do szpitala nr 2"

30 minut później jestem w szpitalu numer dwa.

PAN POCZEKA

Godzina później XD

"No jest laryngolog, mogę wpisać na za 3 tygodnie"

"Jak to 3 tygodnie? Przecież do tego czasu dostanę zapalenia"

...

Epilog: google, "laryngolog", wizyta za godzinę, 200 cbl, sprawa załatwiona

Strach się bać jak zachorujesz na coś poważniejszego.

#sluzbazdrowia #medycyna #szpital #panstwozdykty #zalesie
  • 19
@mickpl: 3 tygodnie to i tak niezle :) ja ialem miec termin na plukanie ucha za 2 miesiace :)
Prywatnie na "pojutrze" :) Ale dalem 150 a ne 200 :PP

BTW tak prosta czynnosc jak plukanie ucha a nie potrafi tego nikt w poz? A przepraszam - w moim poz sie dowiedzialem ze robi to jeden lekarz ale akurat teraz jest a urlopie :)

Dla porownania - w austrii w wiosce
@tyrytyty: Największy absurd dla mnie to, że pół dnia się wystałem przy jakichś syfiastych okienkach, a na koniec w pierwszej lepszej prywatnej klinice zostałem obsłużony praktycznie z marszu za dwie stówki XD Gdybym wiedział, że te państwowe szpitale to dalej taki syf to bym się tam nie ruszał.
@mickpl xD no wielkie zdziwienie że jaśnie Pan musi być czekać w kolejce z innymi ludźmi, nawet jakby czynność zajmowała 5 minut to lekarz nie ma prawa cię wcisnąć przed innych czekających w kolejce.
@gorzki99 z prostej przyczyny uczelnie medyczne mają w dupie naukę praktycznych umiejętnosci, za to wolą robić testy z przypisów pod obrazkami z 1000 stronnicowych podręczników i potem taki lekarz po studiach pracujący w poz powie ci z pamięci najrzadszą mutacje genetyczną wywołująca chorobę x, ale nie potrafi wykonać podstawowych czynności. Niby są te książeczki umiejętności ale to pic na wodę i zwyczajnie na koniec zajęć prowadzący z góry na dół wszystkim podbija
@alteron: MIrasnie oszukujmy sie. Pukanie ucha to nie jest zadna magiczna czynnosc. Sam bm se to zrobil pod warunkiem ze potrafilbym sam sobie do ucha popatrzec. W plukaniu ucha jest tylko jedne "niebezpieczenstwo".

Jak bedziesz mial jakies uszkodenie na blonie bebenkowej to se mozesz zrobic duzo wieksza krzywde.

Natura tak nas skonstruowala ze nie potrafimy se do ucha popatrzec (a przynajmniej ja nie potrafie ;P)

Tylko ze sprzet potrzebny do tego
@gorzki99 ja na studiach płukanie ucha widziałem raz , może dwa razy. W żadnym z tych wypadków nie udało mi się zrobić tego samodzielnie, raz lekarz pokazywał jak się to robi, drugi raz wylosowała to 1 osoba z 6 osobowej grupki na zajęciach. Potem już nie miałem okazji.
@alteron: I dlatego teraz ja zajmuje kolejke u specjalisty na tak banalny zabieg. I zajmuje iejsce w POZ po skierowanie. Jak napisalem wczesniej - w austrii wszedlem z ulicy do lekarza w wiosce (lekarz pewno od wszystkiego) i po 15 minutach wyszedlem. A dlatego trwalo to az 15 minut bo sie okazalo ze lekarz ma kumpla w polsce akurat z miasta z ktorego ja pochodze. I zesmy se pogadali :)

Ten
@mickpl lepiej niż 99% bankierów przewidziałeś wzrosty stóp procentowych. Wydajesz się całkiem sensownie analizować co się dzieje na rynku nieruchomości. Naprawdę wydawało mi się, że widzisz co się dookoła dzieje.

A tu nagle jesteś zaskoczony publiczną służbą zdrowia xD

W tym kraju bez prywatnej opieki medycznej to musisz mieć dużo czasu i zdrowia by chorować. Myślałem, że to wszyscy wiedzą. Nawet w głupim radiu ostatnio słyszałem, że terminy do niektórych specjalistów to