Wpis z mikrobloga

Jako że ceny w najbliższych latach będą tylko rosły ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam do opędzlowania odremontowaną kawalerkę 30m w Warszawie w wielkiej płycie (kasa ma pójść na działkę). Chcę sprzedać a nie sprzedawać, dobre zdjęcia mam ogarnięte ale godzina mojej pracy swoje kosztuje (powiedzmy jak programisty) a sam dojazd to powyżej 30 minut w jedną stronę.

Warto w takiej sytuacji szukać agencji nieruchomości czy lepiej sprawdzi się rzeczoznawca do wyceny i ogarniać to samemu? Macie ewentualnie kogoś (wględnie siebie) do polecenia?

#nieruchomosci
  • 40
@monyprintergobrrrr: @BHN_LLU: niesamowite. Agencje są po to aby oszczędzic swój czas i pieniądze, nie musiec się doktoryzować w sprzedaży i móc liczyć na wsparcie i doświadczenie kogoś kto się na tym zna. A ludzie dla zasady wolą jeździć samemu i samemu ogarniac obcy sobie temat od a do z.
Pozew tez byście pisali sami? Włosy sami obcinacie? Sciany sami malujecie? Samochód sami naprawiacie?

Dobry agent - podkreślam DOBRY - to
@mickpl: Nie no jasne że powiadomię xD pytanie tylko czy niech sobie dalej mieszka i otwiera dzwi oglądającym czy wypowiadam najem i mam puste mieszkanie na sprzedaż.

@KromkaMistrz: będę wdzięczny za kontakty do takich nawet jak się nie zdecyduję. Ciebie Mirek obserwuję i po tym co tu piszesz bym brał ale rynek to loteria.
@monyprintergobrrrr:

to juz chyba sam najlepiej policzysz, czy oplaca Ci sie odpalac te 3-4% agencji i miec temat w wiekszosci z glowy. Jesli towar jest dobry i cena tez bedzie dobra to kolejka chetnych na male i zrobione mieszkanie powinna sie znalezc w miare szybko. Napisz w ogloszeniu, ze robisz 3 sesje odgladania, wpisz daty i przeznacz na to 3x po 2h i jak sie temat w tych 6h zamknie to
Warto w takiej sytuacji szukać agencji nieruchomośc


@monyprintergobrrrr: Większość #!$%@? robotę jeżeli wyjdzie to poza "otwórz drzwi". Tacy nie #!$%@?ą kosztują porównywalnie do programisty.

Główny problem, to sam lokator - przy sprzedaży umowa najmu ma się dobrze, po prostu zmienia się jedna strona. Odpada większość ludzi, którzy chcieliby kupić lokal dla siebie/dzieci i mają mózg. Za to jak celujesz w inwestorów to płacący i nieproblemowy lokator jest plusem.

Zapytaj lokatora, czy
@Filipterka25:

Odpada większość ludzi, którzy chcieliby kupić lokal dla siebie/dzieci i mają mózg.


Co masz na myśli? Lokator bezproblemowy i płacący.

Zapytaj lokatora, czy sam nie chce kupić

Oczywiście tak zrobię, tak samo może ktoś z rodziny będzie chętny.

jak dasz radę obsłużyć pożyczkę, to mógłbyś wziąć pod zastaw kawalerki pożyczkę hipoteczną i za to kupić działkę


Ha, nie pomyślałem o tym. W sumie nie jest to głupie - to mieszkanie