Wpis z mikrobloga

@Boomerando: ja miałem Fenixa NT-102, chyba końcówka 1995. Ojciec kupił ją zamiast Mt-777 bo był dołączony do zestawu pistolet a według jego kalkulacji dokupić pistolet to był wówczas nieopłacalny wydatek. Pamiętam panikę w domu bo nie było dołączonej żadnej gry a my z braćmi już hype na poziomie 3000 i od sąsiada pożyczyliśmy carta z 168 in 1. Potem okazało się, że uruchamiając tego famiclona odpalał się zestaw wbudowanych gierek -
@Kernydz: w Tajwanie klepali równolegle Pegasusy razem z innymi Fenixami, Dendy, Micro Geniusami itd.
Panowie z Bobmark (obecnie Hoop Polska, ci od napojów) sprowadzili konsole do Polski, dodali odpowiedni marketing, reklamy w TV czy Kaczorze Donaldzie i mamy "oryginał" w postaci Pegasusa ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Fenixy były sprowadzane do Polski w podobny sposób, ale bez podobnej otoczki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mirindo: to był pegasus ale było że made in japan, wszyscy znajomi mieli wtedy tak samo wyglądający jak mój ale to była jakaś polska podróba i kardridż 168in1
Możliwe że ten mój pegasus to też była podróba w sumie☺ nie ja go kupowałem, ale pamiętam że było made in japan☺
Znaczy zawsze byłem przekonany że to oryginał, ale jakby się dzisiaj zastanowić to możliwe że tak nie było.