Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam znajomych, żyje pod kamieniem i nie mam z kim porozmawiać ale zastanawiam się skąd ci wszyscy ludzie na grupach fb o budowie domów, zakupie nieruchomości czy mieszkań mają pieniądze?

Wszystkie profile co przeglądam to ludzie w wieku 20 iluś lat, kobiety najczesciej z bombelkiem po szkołach logistyki, pielęgniarstwa lub makijażu a faceci z jdg po ZSP lub coś tam robią jako pm w korporacjach. Mieszkają w jakimś mieście obok miasta Wojewódzkiego. Skąd ludzie mają pieniądze na działki, na domy, na bombelku w tak młodym wieku i to jeszcze z dziećmi?

Czy Ci mężczyźni żyją w przekonaniu że "jakoś to będzie i zawsze będę miał pracę i będę w stanie utrzymać całą rodzinę i dom"?

Tyle jest pieniędzy w Polsce że jeden człowiek może sobie na to wszystko pozwolić? Kurde mol ja nie wiedzialem ze w Polsce jest tak pięknie, wspaniałe i radośnie. Ze ludzie non stop kupują, sprzedają, jedzą burgery za 50 złotych, tuningują auta, #!$%@? się, zatrudniają się w korporacjach i dostają 50 tysięcy miesięcznie.

Czy to jest ten slawetny overthinking który mnie powstrzymuje do działania? Czy oni może po prostu cały czas pracują i nie mają żadnego życia? Czy może tyle osób ma bogatych rodziców co ich utrzymują? Po prostu nie chce mi się wierzyć ile leży pieniędzy na ulicy a podobno średnia pensja to 4800 złotych netto. Czyli wszystkie osoby na jdg lub pracujące nie na UOP wyciągają takie kwoty które umożliwiają budowę domów?

#nieruchomosci
#pracbaza
#pieniadze
#depresja

Zdjęcie przykładowe, usunie się za 3 dni. 80% profili właśnie tak wygląda. Czy pracując w Reserved też będzie mnie stać na dom 150m z garażem i ogródkiem?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638428664bf3873cacecaea3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie mam znajomych, żyje pod kamieni...
źródło: comment_1669620149lYY1cNslK59ISSzZz05B9k.jpg
  • 59
@AnonimoweMirkoWyznania: "Survivorship bias" sobie poczytaj - zwyczajnie widzisz wokoło siebie ludzi którym się udało, ale nie widzisz całej masy przegrańców, ludzi którzy ledwo się trzymają na powierzchni ludzkiej egzystencji.

Prosty przykład - idź w mieście wojewódzkim do centrum miasta i zobacz ile ludzi jest w restauracjach. Będzie ich całe mnóstwo, tylko czy to oznacza że generalnie Polacy często jedzą w restauracjach?

Raczej nie, po prostu niezależnie od ogólnej kondycji gospodarki zawsze
Ja unikam kredytów jak ognia.
Wolę 2-3 lata pooszczędzać i postawić za gotówkę, a nie zakładać pętlę na szyję.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wystarczy wyjść na ulice w sporym mieście i zobaczyć co się dzieje. BMW, Tesle, Mercedesy.


@Mathas: I na dom juz ich nie stac. Mam wrazenie, ze w Polsce jezeli mozesz sobie pozwolic na cos wiecej, bedzie to w wiekszosci lepsze auto. Nie podroze czy wieksze mieszkanie. Auto nadal jawi sie jako narzedzie do pokazywania czegos.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mity i legendy na temat budowlanki na wykopie są jeszcze bardziej odklejone od tych o programistach, widac ze nie miales nigdy do czynienia z budowlanką że piszesz takie bzdury

@OddajButa123: dokładnie. Nie wiem jak teraz, ale w 2020 poniżej 100 zł/h bez FV nie schodził nikt :-(. Mowa o dolnej półce cenowej, najczęściej bez języka polskiego. Narzędzia i elektronarzędzia tylko podstawowe, wszystkie ciut bardziej specjalistyczne wypożyczane na koszt remontującego.
@AnonimoweMirkoWyznania Darmowe dzialeczki. Mówi to coś Panu?

Ludzie dostają po hektarze ziemi rolnej, a dzisiaj nie ma rolnej której byś nie odrolnil.
Mając ten jeden katar czyli 100 arów, możesz sobie jedna zostawić, a resztę sprzedać i jazda z budowa. Pomyśl że metr działki kosztuje już 250zl...
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przeciętni ludzie nie są bogaci, zarówno wg statystyk, jak i patrząc na ludzi po wyjściu z domu.
To Internet wszystko spacza, przeglądając go odnosimy wrażenie, że większość jest bogatych, szczęśliwych i ma kochającą rodzinę. Sam niejeden raz miałem kompleksy, bo w Internecie widziałem ludzi, którzy pod każdym względem byli lepsi ode mnie. I to i kilka rzędów.
Z wpisami w Internecie jest też tak, że jak ktoś ma ciekawe
@AnonimoweMirkoWyznania Ja z własnego otoczenia kojarzę, że dużo młodych ludzi gdy ma własne mieszkanie to kupione za spadek po jakiejś babci, dziadku, wujku, ciotce czy co tam. Ja akurat praktycznie rodziny nie mam i nigdy żadnego spadku nie było. Ale potrafię sobie wyobrazić jak masz dwojga rodziców bez rozwodu, każdy ma obu rodziców, to zawsze się coś znajdzie że spadku. Dziecko jest jedynakiem i jeśli rodzice nie są debilami to za spadek
@ChristianHorner: to, znajomego kolega pracuje w ochronie i jak się dowiedziałem, ze kupuje duże mieszkanie to gębę z podłogi zbierałem, ze na ochronie kredyt taki można? Okazało się, ze to rolnik a rodzice się rozwodzą i sprzedają majątek i rzucają kasa na lewo i prawo xD
@AnonimoweMirkoWyznania: system łańcucha kredytowego rodzinnego, spadki po dziadkach wujkach prababkach. O magicznych biznesach to nawet nie czytaj to ściema. 20k mechanik to wyciągnie jak jest jakimś spec od danej marki i ma zaplecze. o 30stolatkach ze 100k na koncie... w większości kasa od starych i fakt, że ktoś żyje w związku i ciułają na spółe, czyli chłopak i dziewczyna którzy przez 10lat razem se coś tam odkładali to może i mają
Ze ludzie non stop kupują, sprzedają, jedzą burgery za 50 złotych, tuningują auta, #!$%@? się, zatrudniają się w korporacjach i dostają 50 tysięcy miesięcznie.


@AnonimoweMirkoWyznania: za 50k miesięcznie ledwo możesz mówić o sensownym kredycie, nie mam zielonego pojęcia skąd mają czy ile zarabiają ci ludzie, ale poniżej 100k/mies chyba już nie ma co marzyć o wstępie do klasy średniej